Południowokoreańskie firmy chcą stworzyć giełdę wirtualnych aktywów

Reading time: 3 min

23/08/22

Południowokoreańskie firmy chcą stworzyć giełdę wirtualnych aktywów

Samsung Securities pracuje nad otwarciem giełdy od zeszłego roku, podczas gdy Mirae Asset Securities i Shinhan Financial Investment pracują nad własnymi giełdami od 2018.

Południowokoreańskie firmy zajmujące się obrotem papierami wartościowymi prowadzą rozmowy z rządem w sprawie stworzenia giełdy wirtualnych aktywów.

Według południowokoreańskiej publikacji Newspim, Samsung Securities, Mirae Asset Securities i Shinhan Financial Investment są jednymi z finansowych potentatów w rozmowach z rządem w sprawie utworzenia giełdy.

Newspim zacytował niezidentyfikowanego członka zarządu, który powiedział, że rozmowy na temat projektu są obecnie finalizowane. Według raportu, Samsung Securities jest wśród siedmiu dużych południowokoreańskich firm zajmujących się papierami wartościowymi, które złożyły wniosek o zgodę rządu na stworzenie giełdy wirtualnych aktywów. Firmy mają na celu stworzenie korporacji, aby otworzyć giełdę w pierwszej połowie przyszłego roku.

Samsung Securities pracuje nad otwarciem giełdy od zeszłego roku, podczas gdy Mirae Asset Securities i Shinhan Financial Investment pracują nad własnymi giełdami od 2018 roku.

Południowokoreańskie firmy z branży papierów wartościowych zatrudniają ekspertów od kryptowalut i NFT, aby opracować własne platformy handlowe.

Według lokalnych relacji informacyjnych, Samsung Securities badał sposoby opracowania i obsługi platformy obrotu tokenami papierów wartościowych, ale nie był w stanie zatrudnić niezbędnego personelu, aby kontynuować w zeszłym roku.

Mirae Asset Consulting, oddział Mirae Asset Securities, największej w Korei Południowej bankowości inwestycyjnej i brokera giełdowego pod względem kapitalizacji rynkowej, zatrudnia personel do badań i rozwoju kryptowalut i tokenów NFT.

Raport wspomniał również o NH Investment & Securities, KB Securities i Shinhan Financial Investment. KB Bank ogłosił na początku tego roku, że przygotowuje się do uruchomienia pierwszych w Korei Południowej produktów inwestycyjnych w zakresie kryptowalut dla inwestorów detalicznych.

Rząd Korei Południowej pracuje nad stworzeniem giełdy wirtualnych aktywów, która byłaby pierwszą w kraju. Ruch ten może być ułatwiony przez liberalizację przepisów ustanowioną przez rząd Yoon Seok-yeol, który objął urząd w marcu, według raportu BusinessKorea.

Impuls firm papierów wartościowych do utworzenia giełdy zbiega się z przygotowaniami do uchwalenia ustawy ramowej o aktywach cyfrowych, która obejmie zarówno tokeny typu bezpieczeństwa, jak i tokeny bez bezpieczeństwa, a także ustali, które krajowe aktywa wirtualne należą do danej kategorii, powiedział raport.

Komisja Usług Finansowych kraju znalazła się w przeszłości pod krytyką za regulację giełd kryptowalutowych. Wcześniej w tym miesiącu południowokoreańska jednostka wywiadu finansowego stwierdziła, że 16 zagranicznych giełd kryptowalutowych, w tym KuCoin, Poloniex i Phemex, działało bez odpowiedniej rejestracji i podjęło szereg działań przeciwko nim, w tym zażądało zablokowania ich stron internetowych.