Popyt na krypto jako metodę płatności odnotował drastyczny spadek

Reading time: 2 min

21/09/22

Popyt na krypto jako metodę płatności odnotował drastyczny spadek

JPMorgan był jednym z pierwszych banków, które weszły w przestrzeń kryptowalutową, a ostatnio stał się jednym z kluczowych sponsorów londyńskiego startupu cyfrowego Owner

Globalny szef płatności JP Morgan Chase & Co. Takis Georgakopoulos twierdzi, że popyt na kryptowaluty jako metodę płatności odnotował drastyczny spadek w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Przemawiając we wtorek w wywiadzie dla Bloomberg Television, Georgakopoulos powiedział, że "jeśli chodzi o kryptowaluty jako metodę płatności, mamy duży popyt dla naszych klientów, powiedzmy do sześciu miesięcy temu. W tej chwili widzimy bardzo mało".

Cena Bitcoina spadła o ponad 55% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy według danych z CoinGecko.

Podczas gdy bank nadal wspiera klientów, którzy chcą używać kryptowalut jako metody płatności, Georgakopoulos powiedział, że unikają głównego ryzyka na aktywach i że pozostają one "niszowym przypadkiem użycia, przynajmniej na razie."

JPMorgan, jedna z największych na świecie firm świadczących usługi finansowe, nadal inwestuje w projekty kryptowalutowe i bada możliwości cyfrowych walut banku centralnego (CBDC), zgodnie z nowym wywiadem z dyrektorem finansowym (CFO) firmy Jesse Georgakopoulos.

Mimo to, Georgakopoulos powiedział, że JP Morgan widzi waluty cyfrowe “jako alternatywną płatność w przyszłości, która ma pewne nieodłączne zalety, a także pewne problemy w porównaniu do tradycyjnych metod płatności”. Niektóre zalety obejmują zdolność aktywów do wymiany informacji, a także ich bezpieczeństwo i prywatność, dodał.

Dlatego Georgakopoulos mówi, że JP Morgan wciąż inwestuje w projekty kryptowalutowe i obserwuje rozwój cyfrowych walut banków centralnych (CBDC). Zauważa, że bank buduje własną sieć blockchain, Onyx, która pozwala im pracować z walutami fiat, a także z walutami cyfrowymi lub CBDC, gdy będą one ewoluować w przyszłości.

JPMorgan był jednym z pierwszych banków, które weszły w przestrzeń kryptowalutową, a ostatnio stał się jednym z kluczowych sponsorów londyńskiego startupu cyfrowego Ownera. W maju eksperymentował z wykorzystaniem blockchain do rozliczeń zabezpieczeń.