Prawnicy FTX zarabiają drobne 2165$ na godzinę

Reading time: 2 min

23/12/22

Prawnicy FTX zarabiają drobne 2165$ na godzinę

Bankructwo giełdy kryptowalutowej FTX może oznaczać duże wynagrodzenie dla dużej nowojorskiej firmy prawniczej.

Bankructwo FTX nie każdemu wyjdzie na złe

Nie małe pieniądze za usługi prawne

FTX złożył w środę wniosek w sądzie upadłościowym w Delaware, aby zapłacić firmie Sullivan & Cromwell aż 2165 dolarów za godzinę za usługi prawne. S&C jest czołową nowojorską firmą z ponad 875 prawnikami na czterech kontynentach. FTX zapłacił już S&C około 3,4 mln USD za prace prawne w ciągu 90 dni zakończonych na początku listopada. FTX złożył wniosek o ochronę przed bankructwem 11 listopada.

Stawki jednak nie takie niespotykane?

We wniosku podpisanym przez Johna J. Raya III, nowego prezesa FTX, FTX zażądał, aby partnerzy S&C i specjalni radcy prawni otrzymywali stawki od 1575 dolarów do 2165 dolarów za godzinę, współpracujący prawnicy stawki od 810 dolarów do 1475 dolarów za godzinę, a asystenci prawników stawki od 425 dolarów do 595 dolarów za godzinę. Dokument stanowi, że stawki te zostały ustalone patrząc na stawki obowiązujące inne kancelarie prawne w przeszłości w podobnych sprawach sądowych.

FTX powiedziało, że biorąc pod uwagę "niezwykły zakres i złożoność" jego upadłości, że "wymaga wiodącej firmy prawniczej z doświadczeniem w koordynowaniu podobnych spraw wielodyscyplinarnych w wielu jurysdykcjach. Zespół S&C obejmuje prawników z osobistym doświadczeniem w koordynowaniu spraw o podobnym zakresie."

FTX krytykowane przez aktualnego prezesa firmy

Systemy i kontrole FTX zostały ostro skrytykowane przez John J. Raya w publicznych wypowiedziach, co sugeruje, że rozplątanie finansów firmy i przygotowanie jej do ewentualnej sprzedaży będzie żmudnym procesem.

Ray powiedział na początku tego miesiąca.

Upadek FTX Group wydaje się wynikać z absolutnej koncentracji kontroli w rękach bardzo małej grupy rażąco niedoświadczonych i niewyszukanych osób, które nie zdołały wdrożyć praktycznie żadnego z systemów lub kontroli, które są niezbędne dla firmy, której powierza się pieniądze lub aktywa innych ludzi

Ray zasugerował również, że FTX może zostać rozbity i sprzedany fragmentarycznie, a nie jako cały podmiot.