Regulacje lub wsparcie państwa mogłyby pomóc złagodzić ryzyko

Reading time: 2 min

18/07/22

Regulacje lub wsparcie państwa mogłyby pomóc złagodzić ryzyko

Lowe powiedział na niedawnym spotkaniu finansowym G20 w Indonezji, że prywatne rozwiązanie "będzie lepsze" dla kryptowalut, o ile ryzyko zostanie złagodzone.

Gubernator australijskiego banku centralnego Phillip Lowe uważa, że istnieją ryzyka związane z handlem kryptowalutami, które mogą być złagodzone przez silne regulacje, a firmy z sektora prywatnego najlepiej nadają się do rozwijania technologii kryptowalut.

Lowe wypowiedział się podczas niedawnego spotkania finansowego G20 w Indonezji. Reuters podał 17 lipca, że urzędnicy z innych krajów dyskutowali o wpływie stablecoinów i zdecentralizowanych finansów (DeFi) na globalne systemy finansowe.

Lowe powiedział na niedawnym spotkaniu finansowym G20 w Indonezji, że prywatne rozwiązanie "będzie lepsze" dla kryptowalut, o ile ryzyko zostanie złagodzone poprzez regulacje.

Zasugerował, że silne regulacje lub nawet wsparcie państwa mogłyby pomóc złagodzić ryzyko dla społeczeństwa.

"Jeśli te tokeny będą szeroko stosowane przez społeczność, będą musiały być wspierane przez państwo lub regulowane tak, jak regulujemy depozyty bankowe".

Zauważył również, że utworzenie takiego systemu wiązałoby się ze znacznymi kosztami dla banku centralnego.

Podczas tego samego spotkania G20, dyrektor generalny Hong Kong Monetary, Eddie Yue poparł opinię Lowe'a, że stablecoiny powinny być dokładniej kontrolowane. Powiedział, że wiarygodne stablecoiny z kolei zmniejszyłyby ryzyko w DeFi, gdzie stablecoiny działają jako główna waluta transakcyjna.

Yue powiedział: "Nie powinniśmy po prostu ufać każdemu stablecoinowi, że jest niezawodny. Musimy mieć jakieś regulacje w tym zakresie".