Revolut otrzymał zgodę na oferowanie usług krypto na terenie EOG

Reading time: 2 min

17/08/22

Revolut otrzymał zgodę na oferowanie usług krypto na terenie EOG

Revolut, cyfrowa platforma bankowa wyceniana na 33 mld USD i obsługująca 17 milionów klientów w całej Europie.

Revolut otrzymał zgodę na oferowanie usług kryptowalutowych na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). EOG obejmuje 27 krajów, które są w Unii Europejskiej, a także Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

Revolut, cyfrowa platforma bankowa wyceniana na 33 mld USD i obsługująca 17 milionów klientów w całej Europie, ogłosiła we wtorek, że stała się pierwszym podmiotem, który otrzymał licencję EOG od cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySec) jako dostawca usług w zakresie aktywów kryptowalutowych.

Licencja umożliwi Revolutowi oferowanie usług kryptowalutowych swoim klientom w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG), który obejmuje 27 krajów Unii Europejskiej, Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

Firma powiedziała w oświadczeniu, że wybrała Cypr po zbadaniu innych krajów UE z myślą o znalezieniu hubu, który był wystarczający, aby spełnić jej potrzeby regulacyjne, a jednocześnie zapewnić silną ochronę klientów.

Przyjęcie technologii chmury przez instytucje finansowe nie jest łatwym zadaniem, jak wynika z najnowszego oświadczenia Cloud Security Alliance (CSA).

Należy przestrzegać rygorystycznych przepisów dotyczących ochrony danych i znaleźć gwarancje, że dane we wszystkich swoich stanach - szczególnie w użyciu - muszą być znalezione, powiedział CYSEC. CSA stwierdziła również, że dostawcy usług w chmurze muszą zapewnić, że ich infrastruktura jest bezpieczna i zgodna z przepisami dotyczącymi prywatności danych.

Oprócz Cypru, Revolut niedawno uzyskał autoryzację kryptowalutową od hiszpańskiego banku centralnego i Monetary Authority of Singapore (MAS). Firma oferuje teraz ekspozycję na około 80 aktywów kryptowalutowych po tym, jak dodała 20 nowych na początku tego miesiąca, w tym APE, AVAX i SAND.