Revolut zdobył długo oczekiwaną rejestrację od FCA w Wielkiej Brytanii

Reading time: 2 min

29/09/22

Revolut zdobył długo oczekiwaną rejestrację od FCA w Wielkiej Brytanii

Staje się najnowszą akredytowaną firmą zajmujących się aktywami kryptowalutowymi.

Revolut, londyński startup bankowości cyfrowej, w końcu zdobył długo oczekiwaną rejestrację od brytyjskiego Financial Conduct Authority (FCA), aby oferować usługi kryptowalutowe w Wielkiej Brytanii.

FCA ogłosił dzisiaj, że Revolut został usunięty z tymczasowego rejestru i otrzymał pełną rejestrację jako firma oferująca aktywa kryptowalutowe. Firma będzie teraz mogła prowadzić działalność związaną z aktywami kryptowalutowymi w kraju.

Revolut staje się najnowszą akredytowaną firmą zajmujących się aktywami kryptowalutowymi, wpisując się jako 38 na listę firm zatwierdzonych do prowadzenia działalności związanej z aktywami kryptowalutowymi w kraju.

Rzecznik FCA omówił rozwój sytuacji:

Potwierdzamy, że Revolut został usunięty z tymczasowego rejestru i otrzymał pełną rejestrację jako firma zajmująca się aktywami kryptowalutowymi. Revolut zgodził się na szereg wskazówek mających na celu zapewnienie, że posiada systemy i kontrole, aby spełnić wymagania przepisów dotyczących prania pieniędzy.

W 2020 roku Financial Conduct Authority (FCA) stał się brytyjskim organem ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Regulator zażądał, aby firmy prowadzące niektóre działania związane z aktywami kryptowalutowymi w całym kraju zarejestrowały się w nim. I tak, ponad 100 firm, w tym Revolut, złożyło wniosek o rejestrację.

Chociaż termin rejestracji przypadał w marcu tego roku, FCA pozwolił wybranej liczbie firm pozostać na swoim tymczasowym reżimie rejestracyjnym (TRR), który został wprowadzony, aby umożliwić firmom kontynuowanie działalności w czasie, gdy ich wnioski były analizowane. Na początku kwietnia Revolut był jedną z pięciu firm na Tymczasowym Rejestrze Rejestracji, wraz z CEX.IO, Copper Technologies, GlobalBlock i Moneybrain. Oznaczało to, że ponad 60 innym aplikacjom odmówiono rejestracji lub wycofano z oficjalnego rejestru.

15 sierpnia Revolut otrzymał autoryzację od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC), co pozwoliło mu oferować usługi kryptowalutowe w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). EOG obejmuje 27 narodów w Unii Europejskiej, w tym Islandię, Liechtenstein i Norwegię. Dlatego licencja rejestracyjna U.K. cementuje zwycięską zgodę regulacyjną na usługi kryptowalutowe firmy w Europie.

Firma postrzega uzyskanie licencji bankowej w Wielkiej Brytanii jako kluczowy krok w swoim planie stania się globalną super aplikacją: obecnie ubiega się o 48 licencji bankowych na całym świecie z planami uruchomienia na całym świecie do końca 2023 roku.