Ripple złożyło wniosek o wydanie wyroku podsumowującego

Reading time: 2 min

19/09/22

Ripple złożyło wniosek o wydanie wyroku podsumowującego

Wielu użytkowników ma nadzieję, że sprawa jest bliska końca, ale inni są ostrożni, że może nie być tak jednoznaczna, jak myślimy.

Ripple Labs ogłosiło, że złożyło wniosek o wydanie wyroku podsumowującego w swojej trwającej bitwie prawnej z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

W grudniu 2020 roku SEC pozwała Ripple Labs, zarzucając, że firma kryptowalutowa pozyskała ponad 1,3 miliarda dolarów, sprzedając XRP w niezarejestrowanych transakcjach papierów wartościowych. Ale Ripple utrzymywał, że sprzedaż i handel XRP nie spełniały testu Howeya, testu stworzonego przez Sąd Najwyższy w celu określenia, czy transakcja kwalifikuje się jako papier wartościowy.

W niedzielę, 18 września, obrońca Ripple James Filan poinformował społeczność kryptowalutową o tych zgłoszeniach za pośrednictwem mediów społecznościowych Twitter.

SEC i Ripple złożyły wnioski o wydanie wyroku skróconego, co oznacza, że proszą sąd o rozstrzygnięcie, czy SEC przedstawił wystarczające dowody, aby udowodnić, czy doszło do naruszenia federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Na podstawie wyroku skróconego dla każdej ze stron, SEC chce, aby sędzia federalny orzekł, że firma powiązana z kryptowalutą XRP naruszyła federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych. Z drugiej strony Ripple chce, aby sędzia oddalił pozew bez konieczności przeprowadzania długotrwałego procesu.

SEC argumentował między innymi, że różne oświadczenia kierownictwa Ripple wskazują, że Ripple sprzedawał XRP, a inwestorzy XRP kupowali kryptowalutę z nadzieją, że ich udziały z czasem gwałtownie zyskają na wartości. Ale Ripple twierdziło, że nie było żadnej umowy między firmą a inwestorami XRP i że nie było wspólnego przedsiębiorstwa - jednego z wymogów testu Howey.

Wielu użytkowników ma nadzieję, że sprawa jest bliska końca, ale inni są ostrożni, że może nie być tak jednoznaczna, jak myślimy.

Ekspert od prawa kryptowalutowego Jeremy Hogan powiedział o swoich przemyśleniach na temat wniosku SEC o streszczenie wyroku. Wskazał, że SEC boryka się z kilkoma poważnymi problemami, co wskazywało na zwycięstwo Ripple.

Powiedział, że ten czynnik ostatecznie ma "ciężar udowodnienia WSZYSTKIEGO tutaj". Prawnik Hogan ujawnił ponadto, że jeden z ekspertów SEC przyznał, że większość zmian cen XRP wynika z sił rynkowych "a nie Ripple".