Rynkowe dno w sierpniu przez uwolnienie 3 miliardów $ w BTC?

Reading time: 2 min

11/07/22

Rynkowe dno w sierpniu przez uwolnienie 3 miliardów $ w BTC?

Wierzyciele Mt Gox mogą wkrótce uzyskać dostęp do 137 000 BTC o wartości około 2,8 miliarda dolarów, które były zablokowane przez 7 lat.

Jak uwolnienie 137 000 BTC wpłynie na cenę Bitcoina?

Mt Gox ma w końcu uwolnić środki, które przetrzymuje od czasu swojego włamania w 2011 roku. Kwota 137 000 BTC jest warta mniej więcej 2,8 miliarda dolarów po dzisiejszej cenie. Firma informowała wcześniej, że znalazła 200 000 BTC w 2014 roku, ale monety te były do tej pory zamknięte w sprawach sądowych.

Mt. Gox w końcu ujawnił plan zwrotu środków wierzycielom, którzy stracili dostęp do swoich kryptowalut około 7 lat temu.

W ramach tego procesu, Mt. Gox i "powiernik rehabilitacyjny" Nobauaki Kobayashi będą wysyłać e-maile do wierzycieli dając im opcję otrzymania USD, BTC lub BCH. Wiadomość ta przybliża nas bardziej niż kiedykolwiek do ostatecznego uwolnienia funduszy dla wierzycieli, co może nastąpić już w sierpniu.

Wielu inwestorów obawia się, że uwolnienie 137 000 BTC może spowodować niszczący spadek ceny Bitcoina z powodu zwiększonej presji sprzedaży. Niektórzy nawet wieszczą, że spadek ceny Bitcoina może zrównać się z połączeniem Ethereum, co doprowadzi do realizacji "The Flippening" - czyli sytuacji, w której Ethereum wyprzedzi Bitcoina w kapitale rynkowym, co mogłoby się zdarzyć, gdyby Bitcoin spadł poniżej $10k, podczas gdy Ethereum wzrosło o 30%.