SBF ma zakaz grania w League of Legends

Reading time: 3 min

16/02/23

SBF ma zakaz grania w League of Legends

Sam Bankman-Fried może nie być już w stanie grać w League of Legends i inne gry

SBF dostał banicje na Ligusie od prokuratora

Sam Bankman-Fried, były dyrektor generalny giełdy kryptowalut FTX, może nie być już w stanie grać w League of Legends i inne gry wideo, jeśli nowo zaproponowane zmiany warunków kaucji przez prokuratorów Stanów Zjednoczonych zostaną zatwierdzone.

Prokuratorzy chcą rozszerzyć ograniczenia dotyczące korzystania z urządzeń elektronicznych przez Bankman-Frieda. Wskazali na ostatnie użycie urządzeń przez Bankmana-Frieda jako powód do niepokoju i zgodzili się z intuicją sądu, że "krótkowzroczne" było skupienie się tylko na ograniczeniu korzystania z aplikacji. Dodali:

Przed sądem znajduje się obecnie oskarżony, który wydaje się być zmotywowany do obejścia monitoringu i znalezienia luk w istniejących warunkach zwolnienia za kaucją. Właściwym postępowaniem jest zatem szersze ograniczenie korzystania przez oskarżonego z telefonu komórkowego, tabletu, komputera i Internetu, z ograniczonymi wyjątkami.

W liście z 15 lutego do sędziego okręgowego Stanów Zjednoczonych Lewisa Kaplana, prokurator Damian Williams poprosił sąd o dalsze rozszerzenie ograniczeń dotyczących korzystania z urządzeń elektronicznych przez Bankmana-Frieda.

Propozycja prokuratorów w sprawie przeciwko założycielowi FTX Samowi Bankman-Friedowi zakazałaby mu korzystania z telefonów komórkowych, tabletów, komputerów lub Internetu, z wyjątkiem bardzo ograniczonych zastosowań, takich jak przeglądanie dowodów przedprocesowych, komunikacja z prawnikami i dostęp do e-maili. Byłby ograniczony do korzystania z jednego komputera i telefonu komórkowego. Oprócz konta Gmail, urządzenia te byłyby monitorowane przy użyciu "pen register" - urządzenia lub procesu, który zasadniczo tworzy listę numerów telefonów i adresów internetowych, z którymi kontaktowano się z określonego źródła.

Bankman-Fried jest zapalonym graczem, który podobno grał w gry wideo online, takie jak League of Legends, podczas okresu zbierania funduszy w FTX. Wspomniał również w wywiadzie dla New York Timesa z 13 listopada, że lubi grać w gry, ponieważ pomaga mu to "trochę się zrelaksować" i oczyścić umysł.

Zgodnie z nowo zaproponowanymi warunkami kaucji, wydaje się, że Bankman-Fried nie będzie już mógł brać udziału w tej aktywności. Wcześniej w tym miesiącu były CEO otrzymał zakaz korzystania z szyfrowanych aplikacji do przesyłania wiadomości po tym, jak okazało się, że kontaktował się z potencjalnymi świadkami w swojej sprawie karnej. 14 lutego otrzymał również tymczasowy zakaz korzystania z sieci VPN, po tym jak Departament Sprawiedliwości odkrył, że korzystał z VPN przy dwóch różnych okazjach - w celu oglądania relacji sportowych. Zakaz ten będzie dalej omawiany podczas przesłuchania w dniu 16 lutego.

Wielu ze społeczności kryptowalutowej było zdegustowanych początkowymi warunkami kaucji Bankmana-Frieda, które wymagały od niego noszenia bransoletki na kostce, ale pozwoliły mu na pełny dostęp do komputera i Internetu z luksusowego domu jego rodziców w słonecznej Kalifornii.