SEBA Bank uruchamia stakowanie Ethereum przed Merge

Reading time: 2 min

08/09/22

SEBA Bank uruchamia stakowanie Ethereum przed Merge

Prawie każda prominentna giełda od Binance do Gemini obsługuje staking ETH 2.0.

SEBA Bank, szwajcarska firma świadcząca usługi finansowe, która oferuje Crypto Custody, ogłosiła uruchomienie stakingu Ethereum przed Merge.

Według danych z CryptoQuant, do tej pory stakowano ponad 13,32 mln tokenów Ethereum. Aby zaszyfrować i wykorzystać trwający trend, czołowe firmy kryptowalutowe skupiły się ostatnio na swoim stanie stakowania. Coinbase, na przykład, zaczął oferować staking Ethereum swoim instytucjonalnym klientom krajowym w Stanach Zjednoczonych na początku ubiegłego miesiąca. Prawie każda prominentna giełda od Binance do Gemini obsługuje staking ETH 2.0.

Choć nie jest to nowa koncepcja, niedawny rozwój usług stakingu Ethereum przez szwajcarski bank SEBA jest istotny dla klientów instytucjonalnych.

Uruchomienie tych usług jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony instytucji na zarządzanie szeregiem przypadków użycia cyfrowych aktywów. Usługa stakingu Ethereum umożliwi teraz klientom SEBA zdobywanie nagród w elastyczny i dostępny sposób, które będą dostarczane co miesiąc z regulowanymi okresami blokady po połączeniu. Efektywna kosztowo struktura opłat zostanie również zastosowana w celu zagwarantowania bezpieczeństwa aktywów.

Szef technologii i rozwiązań dla klientów w Merge, Mathias Schutz, opiniował, że uruchomienie usług stakingu Ethereum jest znaczącym kamieniem milowym dla Ethereum. Usługa zapewni ulepszenia w domenach bezpieczeństwa, skalowalności i trwałości. Dalej dodał:

Uruchomienie naszych usług stakingu Ethereum umożliwi inwestorom instytucjonalnym odegranie kluczowej roli w zabezpieczeniu przyszłości sieci.

Cena tokena stETH spadała na platformie DeFi Curve Finance. Firma PeckShield zajmująca się bezpieczeństwem i analizą Blockchain wydobyła na światło dzienne, że token był handlowany po 0,958 ETH, co jest znacznie niższe niż jego średnia cena handlowa wynosząca 1 ETH.