Sega uruchomi swoją pierwszą grę opartą na blockchainie

Reading time: 3 min

03/10/22

Sega uruchomi swoją pierwszą grę opartą na blockchainie

Przemysł gier był powolny w przyjmowaniu technologii blockchain, ale niektóre firmy już zaczęły wykonywać ruchy.

Japoński gigant gier Sega ogłosił, że wyda swoją pierwszą grę opartą na blockchainie. Projekt, który zostanie zbudowany przez inną japońską firmę deweloperską, Double Jump Tokyo, jest oparty na franczyzie Sangokushi Taisen, popularnej grze zręcznościowej w Japonii.

Gra zostanie zbudowana przy użyciu Oasys, japońskiego projektu skoncentrowanego na skalowaniu. Zespół pracuje obecnie nad opracowaniem białej księgi, w której wyszczególni swoje plany dotyczące projektu i tego, jak zamierzają go skalować w miarę dalszego rozwoju.

Franczyza Sangokushi Taisen to seria gier strategicznych, która pozwala graczom używać wirtualnych kart w wirtualnym polu. Struktura gry nadaje się do wdrożenia elementów blockchain, takich jak tokenizacja niektórych swoich aktywów i aspekty handlu swoimi kartami. Jednak żadna z firm nie ogłosiła, w jaki sposób te elementy blockchain zostaną włączone jako część mechaniki gry.

Nie ogłoszono jeszcze żadnej wstępnej daty wydania, ale Sega nie ogłosiła do tej pory żadnego podobnego projektu.

Double Jump Tokyo ogłosił, że część blockchainowa jego nowej gry będzie zasilana przez Oasys, japoński projekt gamingowy. Oasys to inicjatywa blockchain, która ma być wystarczająco skalowalna, aby wspierać dużą liczbę jednoczesnych graczy korzystających z jej usług. Firma ma nadzieję na wejście do kręgu gier AAA dzięki tej i innym planowanym premierom.

Oasys ma wsparcie tradycyjnych potęg rozrywkowych i firm kryptowalutowych, takich jak Bandai Namco, Sega, Jump Crypto, a nawet Square Enix, który został walidatorem łańcucha i obecnie bada uruchomienie gier blockchain przy użyciu tej technologii.

Stanowisko Sega w sprawie tokenów NFT i gier blockchain było niejednoznaczne. W styczniu firma stwierdziła, że może zrezygnować z wdrożenia tych technologii w swoich grach, jeśli zostaną one uznane przez klientów za chwytanie pieniędzy. Jednak ostatnio, w kwietniu, Sega podpowiedziała możliwość włączenia NFT i elementów metaverse jako część swojej strategii rozwoju "Super Game".

Przemysł gier był powolny w przyjmowaniu technologii blockchain, ale niektóre firmy już zaczęły wykonywać ruchy. Na przykład Ubisoft niedawno uruchomił rynek oparty na NFT, który umożliwia graczom wymianę przedmiotów w grze na pieniądze. Jest to wyraźny znak, że firmy z branży gier zaczynają dostrzegać potencjał NFT.

Inne firmy z branży gier AAA, takie jak Ubisoft, były bardziej wyraziste, uruchamiając własne rynki NFT i włączając elementy NFT do gier z wiodących franczyz. Square Enix również uwzględnił blockchain jako kluczową część swojego planu biznesowego na przyszłość.