Shiba Inu uruchamia własny stablecoin i token nagród

Reading time: 2 min

07/07/22

Shiba Inu uruchamia własny stablecoin i token nagród

TREAT będzie używany w całym ekosystemie Shiba Inu, w tym w projekcie metaverse projektu i nadchodzącej Shiba Collectible Card Game

Główny deweloper stojący za Shiba Inu (SHIB) Shytoshi Kusama ogłosił świeżą aktualizację dla społeczności meme coin, ogłaszając plany uruchomienia stablecoin dla ekosystemu SHIB, token nagrody i kolekcjonerską grę karcianą dla jego metaverse.

Przyznając się do istniejących "obaw po obserwowaniu upadku innych stabilnych tokenów i miliardów dolarów wymazanych z rynku całkowicie", Kusama zapowiedział uruchomienie SHI, eksperymentalnego protokołu stablecoin.

Pomimo obaw dotyczących innych stabilnych tokenów, Kusama jest przekonany, że jego nowy protokół będzie inny. "Zamiast być wspieranym przez walutę fiat lub rezerwy złota, jak większość innych stablecoinów tam dzisiaj", powiedział, "postanowiliśmy wspierać naszą monetę memami".

Kusama wyjaśnił, że widzi memy jako bardziej bezpieczny sposób przechowywania wartości. "Jeśli spojrzysz na wszystkie te inne monety, które są obecnie dostępne - są one wspierane przez pieniądze fiat lub rezerwy złota. Są podatne na inflację, deflację... nawet gorzej: cykle inflacyjno-deflacyjne! Memy są inne, ponieważ w ogóle nie mają tych problemów. Memy są zawsze zabawne bez względu na to, co dzieje się w twoim życiu".

Shiba Inu planuje rozszerzyć swoją sieć o nowy token nagród o nazwie TREAT.

TREAT będzie używany w całym ekosystemie Shiba Inu, w tym w projekcie metaverse projektu i nadchodzącej Shiba Collectible Card Game, opisanej jako "najlepsza kolekcjonerska gra karciana na planecie."

Token TREAT "pomoże również zapewnić równowagę" stablecoinowi SHI, dodał główny deweloper Shiba Inu.