Sieć testowa Goerli w Ethereum pomyślnie przeszła na nowy system PoS

Reading time: 2 min

11/08/22

Sieć testowa Goerli w Ethereum pomyślnie przeszła na nowy system PoS

Deweloperzy przeprowadzili wiele testów, aby przygotować się do tej historycznej zmiany.

Zespół Ethereum (ETH) ogłosił aktualizację sieci testowej Goerli. Aktualizacja, nazwana Bellatrix, przygotowała łańcuch Goerli do jego scalenia. Goerli jest trzecim i ostatnim scaleniem testnetu przed wielkim ruchem Ethereum.

Przejście nastąpiło około 1:45 UTC, gdy Terminal Total Difficulty (TTD) naruszył 10,790,000. Wszystkie oczy są teraz wpatrzone na ostateczne połączenie, które ma się odbyć w przyszłym miesiącu. Wielu oczekuje, że ostateczne przejście na metodę konsensusu PoS nastąpi pod koniec września. Deweloperzy przeprowadzili wiele testów, aby przygotować się do tej historycznej zmiany.

Ethereum ma potencjał, aby stać się filarem w świecie kryptowalut, a jej blockchain stanowi podstawę dla niezliczonych projektów i branż. Jednak, jak w przypadku każdej technologii, istnieje ryzyko związane z jej wykorzystaniem.

Jednym z tych ryzyk jest zmienność rynku. Jak wszyscy wiemy, rynki kryptowalut mogą być czasami bardzo zmienne - i nie jest to rzadkością w przypadku nowych technologii, takich jak Ethereum.

Sukces Ethereum miał wpływ na jego cenę, co było oczekiwane. ETH w końcu przebiło się przez poziom 1800 dolarów, notując aż 12,2% zysku w ciągu ostatnich 24 godzin. Dodatkowo ETH zarejestrowało zyski do 71,4% w ciągu ostatnich 30 dni.

Krach rynkowy z 2022 roku był jednym z najbardziej brutalnych i dotkliwych. Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) straciły około 70% swojej wartości od początku roku. Ponadto byliśmy świadkami śmierci blockchaina wraz z upadkiem sieci Terra. Upadek Terra miał reperkusje we wszystkich zakątkach branży kryptowalutowej