Snoop Dogg planuje uruchomić kolekcję NFT na Cardano

Reading time: 3 min

01/06/22

Snoop Dogg planuje uruchomić kolekcję NFT na Cardano

Snoop Dogg dokonuje tokenizacji przy pomocy Blockchaina Cardano. Jak ma przebiegać NFT?

Potentat hip-hopowy Calvin Broadus Jr aka Snoop Dogg zwrócił swoją uwagę na Cardano, wprowadzając nową kolekcję NFT. To nie powinno nikogo dziwić, gdyż tokenizacja w sztuce, muzyce, czy nowych technologiach i biznesach nie jest niczym nowym. Dlaczego Snoop Dogg wprowadza swoje NFT? W jaki sposób ma ono przebiegać? O tym piszemy poniżej!

Kolekcja NFT Snoop Dogga na Cardano

Projekt NFT Clay Nation ogłosił 11 kwietnia 2022 r. kolekcję NFT we współpracy z legendarnym raperem Snoop Doggiem i Champ Medici. Będzie ona zawierać „kultowe” przedmioty kolekcjonerskie, niewydaną muzykę i limitowane edycje tekstów. Całość tokenizacji ma być oparta na blockchainie Cardano.

W oświadczeniu Clay Nation powiedział:

„Przydzieliliśmy posiadaczom 19,5 tys. tokenów – większość z nich to mennica publiczna, której celem jest to, by powitać nowych ludzi spoza Cardano i przekierować ich do Clay Nation, co z kolei przyniesie korzyści posiadaczom w miarę rozwoju”.

Zgodnie z oficjalną stroną internetową, Clay Nation jest zasadniczo zbiorem składającym się z 10 000 cyfrowych znaków z algorytmicznie złożonymi, ręcznie wykonanymi cechami. Każda unikalna postać reprezentuje jedyny w swoim rodzaju NFT. Są one przechowywane w blockchainie Cardano.

Rozwój projektu

Współpraca została po raz pierwszy ujawniona w zeszłym miesiącu, kiedy Charles Hoskinson, współzałożyciel i dyrektor generalny IO Global („IOG”, wcześniej znany jako „IOHK”), pojawił się w filmie zapowiadającym możliwość tokenizacji Snoop Dogga.
Obecny rynek NFT od kilku tygodni jest spowolniony. Jeszcze kilka lat temu tokeny NFT zbierały rekordowe żniwa. Na przykład OpenSea, która w styczniu zanotowała 5 miliardów dolarów, odnotowała spadek sprzedaży o połowę, do zaledwie 2,5 miliarda dolarów w marcu.
Wielu ekspertów uważa, że ​​przyczyną spadku liczby jest to, że inwestorzy ostrożnie zarządzają kapitałem w związku z wojną pomiędzy Ukrainą, a Rosją. Jednym z nich jest Modesta Masoit, dyrektor ds. finansów i analityki w firmie badawczej NFT “DappRadar”, która niedawno powiedziała, że ​​rynek NFT konsoliduje się po błyskawicznym wzroście.
Niemniej jednak tendencje te mogą nie mieć znaczącego wpływu na Cardano, ponieważ w sieci wdrożono ponad 4,2 miliona natywnych tokenów w ramach 51 949 polityk bicia.
Pomimo wzrostu, Hoskinson uważa, że ​​podmioty regulacyjne mogą w najbliższej przyszłości rozprawić się z NFT. Jak informowaliśmy wcześniej, dyrektor utrzymywał, że rok 2022 będzie prawdopodobnie jednym z najlepszych lat dla branży, a zwłaszcza dla Cardano, ale dodał, że ograniczenia dla branż DeFi i NFT mogą również znacząco utrudnić jakąkolwiek tokenizację sztuki, czy produktów.

Snoop Dogg

Sam raper prawie w ogóle nie odnosi się do tego projektu, a szkoda. To postać znana na rynku muzycznym od wielu lat. Dzięki jego twórczości wiele osób rozpoczynało swoją przygodę z rapem, a fragmenty muzyki (np. Still Dre) uzyskują obecnie potężne zasięgi na platformach społecznościowych takich jak Tik Tok, czy instagram. Sam raper jest milionerem, który osiągnął sukces na arenie międzynarodowej. Z jego tokenizacją będzie prawdopodobnie tak samo.