Społeczność kryptowalutowa przelała imponującą kwotę 54 milionów $

Reading time: 2 min

18/08/22

Społeczność kryptowalutowa przelała imponującą kwotę 54 milionów $

Aid For Ukraine zostało stworzone przez grupę wolontariuszy w celu zebrania funduszy dla sił zbrojnych Ukrainy i organów ścigania w ich walce z rosyjską agresją.

Wicepremier Ukrainy Mychajło Fedorow ujawnił, że społeczność kryptowalutowa przelała imponującą kwotę 54 milionów dolarów za pośrednictwem Aid For Ukraine, której celem jest wsparcie wysiłków militarnych kraju przeciwko Rosji.

54 miliony dolarów zostały przelane za pośrednictwem ukraińskiej inicjatywy rządowej Aid For Ukraine, zgodnie z czwartkowym wpisem Fedorova na Twitterze, który podziękował społeczności kryptowalutowej za ich wsparcie:

Każdy hełm, kamizelka kuloodporna i noktowizor ratują życie ukraińskich żołnierzy. Tym samym musimy nadal wspierać naszych obrońców. Wielkie dzięki dla wszystkich ze społeczności kryptowalutowej za wspieranie Ukrainy!

Aid For Ukraine zostało stworzone przez grupę wolontariuszy w celu zebrania funduszy dla sił zbrojnych Ukrainy i organów ścigania w ich walce z rosyjską agresją. Inicjatywa została uruchomiona jeszcze w 2014 roku jako odpowiedź na aneksję Krymu przez Rosję z Ukrainy i jej ciągłe zaangażowanie w konflikty w całej Europie Wschodniej.

Z tej kwoty 18,7 mln USD wpłynęło w postaci Etheru (ETH), 13,9 mln USD w Bitcoinie (BTC), 10,4 mln USD w Tether (USDT) i 2,2 mln USD w USD Coin (USDC). Darowizny kryptowalutowe zostały wydane na różne przedmioty wojskowe i medyczne, w tym bezzałogowe statki powietrzne (11,8 mln USD) i kamizelki przeciwpancerne (6,9 mln USD).

Znaczna suma została również wydana na racje polowe (3,8 mln USD), antywojenne kampanie medialne (5 mln USD) i broń zamówioną przez Ministerstwo Obrony (5 mln USD).

Globalna społeczność kryptowalutowa była w stanie pomóc obronie Ukrainy, przekazując darowiznę na rzecz inicjatywy Aid For Ukraine. Wiceminister transformacji cyfrowej Ukrainy, Alex Bornyakov, powiedział, że kryptowaluta odgrywa znaczącą rolę w obronie Ukrainy.

Założyciel ukraińskiej giełdy kryptowalutowej KUNA Mike Chobanian dodał, że wkłady społeczności kryptowalutowej pokazały wpływ, jaki technologia blockchain może mieć na państwa narodowe, stwierdzając, że może ona służyć jako "kręgosłup globalnego bezpieczeństwa" w czasie potrzeby.

Aid For Ukraine działa poprzez przekazywanie kryptowalut na giełdę kryptowalut FTX, która konwertuje kryptowaluty na fiat, a następnie jest wycofywana i przekazywana do Narodowego Banku Ukrainy.