Spotify testuje galerie NFT?

Reading time: 2 min

01/06/22

Views: 18

Spotify testuje galerie NFT?

Muzycy testują NFT, gdyż jest to atrakcyjne rozwiązanie przynoszące dochód w trudnych czasach. Czy Spotify również wdroży NFT?

Platforma bada możliwości „poprawy doświadczeń artystów i fanów”, przeprowadzając ankiety wśród jej użytkowników. Największa platforma do strumieniowego przesyłania muzyki Spotify testuje opcję dołączania galerii nonfungible token (NFT) do profili muzyków. Gdyby próba się powiodła wdrożenie NFT przyczyniłoby się do poprawy współpracy artystów i fanów. Czy Spotify wdroży NFT? Jakie może osiągnąć korzyści? O tym piszemy poniżej.

Informacje o testach

W piątek pojawiły się doniesienia, że ​​Spotify przeprowadza test dla wybranych użytkowników aplikacji na Androida w Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy ci mogą zobaczyć zapowiedzi NFT na profilach artystów. Obecnie jest tylko dwóch takich artystów, DJ i producent — Steve Aoki oraz indie rockowy zespół — The Wombats — obaj muzycy znani są z przyjęcia NFT.

Jak to działa?

Nie można dokonywać bezpośrednich zakupów, ale po przeczytaniu o NFT i obejrzeniu podglądu użytkownik może stuknąć, aby zostać przekierowanym na stronę OpenSea, gdzie może kupić przedmiot. Według doniesień Spotify nie obsługuje filmów ani formatów GIF, wyświetlając tylko statyczny obraz bez dźwięków.

Co o wszystkim mówi Spotify?

Rzecznik prasowy firmy powiedział dziennikarzom, że testy są prowadzone „w celu poprawy współpracy artystów i fanów”. Niektórzy użytkownicy Spotify podzielili się na Twitterze informacjami, że otrzymali ankietę związaną z NFT z serwisu streamingowego. Według Music Ally Spotify nie zmniejsza sprzedaży NFT podczas okresu próbnego.

NFT w muzyce

Muzycy aktywnie eksplorują rynek NFT, który może być istotnym źródłem przychodów, zwłaszcza w czasach, gdy międzynarodowe trasy koncertowe są nadal zakłócane przez COVID-19. W 2021 roku Mike Shinoda z Linkin Park został pierwszym artystą z wytwórni major, który wydał singiel jako NFT, a Kings of Leon jako pierwszy zespół wydał cały album w formie niewymiennych tokenów. Aoki, według szacunków Rolling Stone, zarobił blisko 3 miliony dolarów, wybijając tylko dwa egzemplarze NFT z 11-częściowej kolekcji.