Startup opracowuje rozwiązanie aby włączyć kryptowaluty do bankomatów

Reading time: 2 min

05/09/22

Startup opracowuje rozwiązanie aby włączyć kryptowaluty do bankomatów

Według Coin ATM Radar, Argentyna ma tylko 13 bankomatów obsługujących kryptowaluty, z których większość znajduje się w Buenos Aires, stolicy kraju.

Argentyński startup Action Point opracował rozwiązanie white-label, które pozwala bankom oferować usługi kryptowalutowe za pośrednictwem ich już istniejących infrastruktur ATM.

Firma świadczy tę usługę w partnerstwie z Lirium AG, organizacją kryptowalutową, i już wdrożyła rozwiązanie w kilkunastu bankomatach w kraju.

Pierwszym klientem firmy jest Banco Galicia, który jest jednym z największych banków w Argentynie i ma ponad 100 oddziałów w całym kraju. Oprócz zapewnienia transakcji kryptowalutowych, Action Point oferuje również inne usługi finansowe, takie jak wpłaty i wypłaty gotówkowe dla klientów, którzy chcą wykorzystać swoje aktywa kryptowalutowe do codziennych zakupów.

Argentyna jest jednym z najbardziej żyznych gruntów dla adopcji kryptowalut w Ameryce Łacińskiej, z wieloma firmami wykorzystującymi jej łagodne przepisy dotyczące aktywów cyfrowych. Niedawno dwa główne banki w Brazylii ogłosiły plany uruchomienia własnych kryptowalut o nazwie odpowiednio Bradesco Coin i Itau Token. Pierwszy jest już dostępny do użytku przez klientów w wybranych lokalizacjach w całym kraju, podczas gdy token Itau jest nadal w fazie rozwoju.

Rozwiązanie Crypto Solution firmy Action Point to rozwiązanie typu white label, które pozwala bankom zachować własne aplikacje cyfrowe do dostępu do usług.

W celu obsługi tej usługi Action Point nawiązał współpracę z Lirium AG, firmą kryptowalutową z siedzibą w Liechtensteinie, która zapewnia również usługi plug-and-play, aby pomóc im w spełnieniu wymagań dotyczących zgodności. Własność białej etykiety narzędzia pozwala każdej organizacji bankowej zachować własną aplikację cyfrową jako jedyny sposób dostępu do swoich usług.

Według Coin ATM Radar, Argentyna ma tylko 13 bankomatów obsługujących kryptowaluty, z których większość znajduje się w Buenos Aires, stolicy kraju. W innych krajach bankomaty kryptowalutowe były bardziej popularne. Kolumbia doświadczyła boomu na bankomaty kryptowalutowe w zeszłym roku, mając już 50 jednostek działających w kraju. Krajem o najbardziej rozbudowanej sieci bankomatów kryptowalutowych w Latam jest Salwador, posiadający 212 jednostek. Ta eksplozja bankomatów kryptowalutowych jest częścią rolloutu portfela Chivo, wspieranego przez państwo portfela kryptowalutowego, po zatwierdzeniu bitcoina jako prawnego środka płatniczego w narodzie w zeszłym roku.