STEPN otwiera biuro w Hong Kongu pomimo ograniczeń COVID19

Reading time: 2 min

06/09/22

STEPN otwiera biuro w Hong Kongu pomimo ograniczeń COVID19

STEPN nagradza użytkowników kryptowalutami za chodzenie, jogging lub bieganie.

Move-to-earn app STEPN otwiera biuro w Hong Kongu pomimo ograniczeń COVID-19 i trudnego środowiska regulacyjnego.

Współzałożyciel Jerry Huang powiedział South China Morning Post, że STEPN przeniesie swoją regionalną siedzibę do Cyberport w Hongkongu. Cyberport to hub technologiczny z ponad 1800 start-upami i firmami. Według Huanga, motywem otwarcia biura w Hong Kongu była rozmowa z byłym prezesem Cyberportu, George'em Lamem. Podczas rozmowy omawiali oni stworzenie ekosystemu startupów Web3 w Hongkongu. Firma nie podała jednak daty swojej wielkiej przeprowadzki.

STEPN nagradza użytkowników kryptowalutami za chodzenie, jogging lub bieganie, a aby wziąć udział, użytkownik musi kupić NFT i rozpocząć albo chodzenie, jogging lub bieganie na zewnątrz, aby zarobić tokeny. Pozwala również użytkownikom wydać swoje zarobki w ramach ekosystemu Web3 lub wycofać kwotę na zewnętrzne konto i spieniężyć zysk.

Przeprowadzka do Hongkongu nastąpiła w czasie, gdy kilka innych firm opuściło to miasto. FTX przeniósł swoją siedzibę z Hongkongu na Bahamy w zeszłym roku, przypisując to posunięcie niepewności regulacyjnej. FTX CEO i założyciel Sam Bankman-Fried również tweetował swoją frustrację z powodu surowych procedur kwarantanny.

Kto by pomyślał dwa lata temu, że istotnym czynnikiem decydującym o tym, gdzie mieszkać, będzie to faktycznie legalne, aby wejść i wyjść z kraju - powiedział.

Wraz z nadchodzącym opuszczeniem głównych firm kryptowalutowych z Hongkongu, jasne jest, że niepewność regulacyjna powoduje, że niektóre firmy przenoszą swoje operacje.

Podczas gdy globalny lider PwC w dziedzinie kryptowalut Henri Arslanian przeniósł bazy swojej nowej firmy zarządzającej aktywami kryptowalutowymi na Kajmany i Dubaj z Hongkongu ze względu na czas zatwierdzania przepisów i ograniczenia w podróżowaniu, innym ważnym problemem dla firm wychodzących z Hongkongu był wpływ Pekinu na miasto, zwłaszcza po uchwaleniu ustawy o bezpieczeństwie narodowym w czerwcu 2020 r. Do tego dochodzi również antagonistyczne stanowisko stolicy Chin wobec projektów kryptowalutowych i zakaz kilku działań kryptowalutowych.

W Chinach sam STEPN cieszył się popularnością, dopóki w lipcu nie wyłączył tam swoich usług GPS. Spowodowało to, że token aplikacji, GST, spadł o 10% po ogłoszeniu.