Swiss Post ma zamiar opracować niezależną usługę handlu kryptowalut

Reading time: 2 min

12/07/22

Swiss Post ma zamiar opracować niezależną usługę handlu kryptowalut

Nowa platforma zostanie opracowana przez Swiss Post Finance, która działa w szwajcarskim sektorze finansowym od 1995 roku.

Piąta co do wielkości instytucja finansowa w Szwajcarii ma zamiar opracować niezależną usługę handlu i przechowywania kryptowalut dla swoich klientów.

Ruch ten następuje po tym, jak bank otrzymał prośby od swoich klientów o taką usługę, a także rosnącą liczbę zapytań od inwestorów chcących wejść na rynek kryptowalut.

Nowa platforma zostanie opracowana przez Swiss Post Finance, która działa w szwajcarskim sektorze finansowym od 1995 roku. Firma zatrudnia obecnie ponad 600 osób, które będą pracować nad rozwojem platformy w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Platforma będzie zawierała szereg usług, w tym przechowywanie i zarządzanie kryptowalutami, a także dostęp do wielu giełd i platform handlowych na całym świecie. Umożliwi również klientom kupowanie i sprzedawanie walut cyfrowych za pomocą ich istniejących kont w Swiss Post Finance lub innych bankach w ramach szwajcarskiego "kręgu bankowego" (szwajcarskie banki są zobowiązane przez prawo do posiadania własnych rezerw kapitałowych).

Bankowe ramię Poczty Szwajcarskiej zamierza zapewnić bezpośredni dostęp do rynków kryptowalut poprzez zastrzeżoną usługę obsługiwaną przez PostFinance najpóźniej do 2024 roku.

2,6 miliona użytkowników, którzy obecnie mają konta w PostFinance, może oczekiwać, że w ciągu najbliższych dwóch lat będą mogli kupować i sprzedawać Bitcoina i inne kryptowaluty za pośrednictwem wewnętrznej usługi handlowej i powierniczej.

Zarząd bankowego ramienia Poczty zamierza zapewnić bezpośredni dostęp do rynków kryptowalutowych za pośrednictwem zastrzeżonej usługi obsługiwanej przez PostFinance najpóźniej do 2024 roku.

Przypomnijmy, że szwajcarskie miasto Lugano podjęło decyzję o akceptacji tokenów Bitcoin, Tether (USDT) i LVGA jako uznanego środka płatniczego za podatki, usługi publiczne i czesne dla studentów.

Tymczasem Szwajcarski Bank Centralny miał mieszane podejście do rozwoju cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Projekt Helvetia został uruchomiony w celu pilotażowego wykorzystania CBDC z komercyjnymi partnerami bankowymi w kraju, podczas gdy jego rada zarządzająca wciąż rozważała potencjalne ryzyko.