Technologia Web3 na YouTube?

Reading time: 3 min

20/02/23

Technologia Web3 na YouTube?

Nowy CEO YouTube chce wprowadzenia technologii Web3 do platformy

Nowy dyrektor generalny YouTube Neal Mohan powiedział, że jest nastawiony na technologie Web3, takie jak NFT, które mogą umożliwić twórcom budowanie głębszych relacji z fanami.

Po siedmiu latach jako CPO YouTube Neal Mohan został mianowany w zeszłym tygodniu na CEO po tym, jak poprzedni dyrektor generalny Susan Wojcicki powiedział, że ustąpi.

Jego awans to dobry znak dla fanów i zwolenników technologii Web3, takich jak NFT, które umożliwiają użytkownikom kupno, sprzedaż, handel i otrzymywanie nagród w oparciu o ich udział w społecznościach internetowych.

Wojcicki ogłosił swoją rezygnację w poście na blogu, chwaląc "niesamowity zespół przywódczy" Youtube'a. Mohan został doceniony za odegranie kluczowej roli we wprowadzeniu takich produktów jak YouTube TV i YouTube Music, stwierdzając, że będzie on "wspaniałym liderem". Wojcicki pochwalił również Mohana za jego solidne zrozumienie YouTube jako zarówno biznesu, jak i jednego z najpopularniejszych miejsc gromadzenia się społeczności. “Ma wspaniałe wyczucie naszego produktu, naszego biznesu, naszych społeczności, twórców, użytkowników oraz pracowników."

Podczas swojej długiej kadencji kształtowania oferty YouTube, Mohan zachował otwarty umysł na ewolucję internetu i jego różnych platform.

W zeszłym roku ujawnił w swoim blogu, że YouTube szuka sposobów na zintegrowanie technologii Web3, czy to poprzez "uczynienie YouTube bardziej wciągającym" poprzez wykorzystanie metaverse lub wykorzystanie technologii takich jak NFT, które są często używane do zapewnienia własności treści online.

Wierzymy, że nowe technologie, takie jak blockchain i NFT, mogą pozwolić twórcom na budowanie głębszych relacji z fanami. Jest wiele do rozważenia, aby upewnić się, że podchodzimy do tych nowych technologii w sposób odpowiedzialny, ale wiemy że drzemie w nich ogromny potencjał.

Google w ciągu ostatniego roku coraz bardziej skłaniało się ku usługom Web3.

W październiku firma ogłosiła uruchomienie opartej na chmurze usługi dla projektów Ethereum i deweloperów o nazwie Blockchain Node Engine. Usługa ta zarówno hostuje, jak i automatycznie zarządza poszczególnymi węzłami, które należą do sieci blockchain, przynosząc niezawodność, wydajność i bezpieczeństwo, których ludzie oczekują.

Google wspierało Ethereum we wrześniu ubiegłego roku, gdy sieć przeszła na mniej energochłonną formę weryfikacji przejść - długo oczekiwany proces zwany merge. Doodle, który pojawił się w wyszukiwarce Google, odliczał, ile czasu zajmie zakończenie procesu i inne statystyki związane ze zmianą zużycia energii przez Ethereum.