Telegram @Wallet Bot pozwala teraz użytkownikom wymieniać kryptowaluty

Reading time: 3 min

06/10/22

Telegram @Wallet Bot pozwala teraz użytkownikom wymieniać kryptowaluty

Platforma umożliwia użytkownikom wymianę jednej kryptowaluty na inną bezpośrednio za pośrednictwem wiadomości czatu.

Telegram @Wallet Bot pozwala teraz użytkownikom wymieniać kryptowaluty między sobą, sprzedawcy zapłacą 0,9% prowizji od transakcji, które według twórców są peer-to-peer.

Kupujący mogą używać USD, EUR, UAH, BYN i KZT do zakupu kryptowalut: Toncoin (TON) i Bitcoin (BTC), tylko TON można przekazać za pośrednictwem wiadomości czatu. Aby sprzedać tokeny, użytkownicy będą zamieszczać ogłoszenia w aplikacji, które kupujący mogą następnie wybrać.

Deweloperzy stojący za Telegram @Wallet Bot, który pozwala użytkownikom Telegrama kupować kryptowaluty za pomocą karty bankowej, wymieniać i przenosić na inne portfele, uruchomili giełdę kryptowalut P2P. Platforma umożliwia użytkownikom wymianę jednej kryptowaluty na inną bezpośrednio za pośrednictwem wiadomości czatu. Twórcy mówią, że nie ma centralnego podmiotu zarządzającego transakcjami - to wszystko jest peer-to-peer.

Wallet Bot został uruchomiony w kwietniu, umożliwiając użytkownikom Telegrama kupowanie toncoina (TON) i wysyłanie go w ramach wiadomości czatu. Najnowsza aktualizacja pozwoli na sprzedaż kryptowalut między użytkownikami za pośrednictwem aplikacji Telegram, przy czym usługi wymiany będą działać jako gwaranci dla każdej transakcji. W przypadku nieporozumień między sprzedającym a kupującym, usługa przeprowadzi proces rozwiązywania sporów.

Usługa jest przedstawiana jako oferująca "anonimowe transakcje P2P", jednak użytkownicy muszą udostępnić swój numer telefonu komórkowego botowi, aby wpłacić, wymienić lub kupić kryptowalutę.

Użytkownicy, którzy chcą sprzedać kryptowaluty, będą płacić 0,9% prowizji, podczas gdy kupujący nie będą musieli ponosić żadnych opłat, zgodnie z oświadczeniem deweloperów bota @Wallet.

Bez opuszczania Telegramu możesz kupić kryptowalutę, wysłać ją do znajomych za pomocą krótkiego pseudonimu bez długich adresów portfeli, uzyskać dostęp do Internetu za pomocą bota @mobile, zapłacić za subskrypcję ulubionego kanału Telegram wraz z wieloma innymi usługami - powiedział przedstawiciel Fundacji TON.

TON blockchain, który został pierwotnie założony przez braci Durov, założycieli Telegram Messenger. Telegram wcześniej zamierzał uruchomić oficjalny token, GRAM, ale uniemożliwiła mu to Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w 2020 roku, zmuszona do zwrotu inwestorom 1,2 miliarda dolarów zebranych na ten projekt i zapłacenia 18,5 miliona dolarów kary.

TON ma być łatwą w użyciu platformą, która oferuje usługi podobne do tych oferowanych obecnie przez inne aplikacje i strony internetowe. Użytkownicy będą mogli kupować kryptowalutę, wysyłać ją do swoich znajomych za pomocą krótkich nazw użytkownika, uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem bota @mobile, płacić za subskrypcje na kanałach Telegram i więcej.