Tesla Elona Muska nadal posiada 218 milionów dolarów w Bitcoinie

Reading time: 2 min

20/10/22

Tesla Elona Muska nadal posiada 218 milionów dolarów w Bitcoinie

Podczas rozmowy z inwestorami w II kwartale Musk powiedział, że firma sprzedała swój Bitcoin, aby uwolnić gotówkę, ponieważ blokady COVID nadal trwają w Chinach.

Pomimo bitwy na Twitterze i rynku niedźwiedzia, Tesla pozostaje jednym z największych korporacyjnych posiadaczy Bitcoina.

Według dokumentów opublikowanych przez producenta samochodów elektrycznych przed publikacją wyników za trzeci kwartał, udziały Tesli w Bitcoinie pozostają niezmienione od drugiego kwartału 2022 roku, na poziomie około 218 milionów dolarów.

W lipcu Tesla ogłosiła, że sprzedała 75% swoich udziałów w Bitcoin, około 936 milionów dolarów w tym czasie. Po sprzedaży Tesla poinformowała, że nadal posiadała "cyfrowe aktywa" o wartości 222 milionów dolarów w swoim bilansie na koniec czerwca.

Podczas rozmowy z inwestorami w II kwartale Musk powiedział, że firma sprzedała swój Bitcoin, aby uwolnić gotówkę, ponieważ blokady COVID nadal trwają w Chinach. "Ważne było dla nas, aby zmaksymalizować naszą pozycję gotówkową, biorąc pod uwagę niepewność blokad COVID w Chinach" - wyjaśnił.

Pomimo tej sprzedaży, Tesla pozostaje jednym z największych posiadaczy Bitcoin przez spółkę publiczną, po MicroStrategy z 130 000 BTC (około 2,48 mld USD) i Galaxy Digital Holdings z 16 400 BTC (około 313 mln USD).

Decyzja o zakazie reklam kryptowalutowych z Instagrama została podjęta przed planem Muska dotyczącym zakupu Twittera i późniejszej bitwy prawnej nad chęcią wycofania się z transakcji, według źródeł w firmie.

We wrześniu wyciekłe wiadomości pokazały, że najbogatszy człowiek na świecie prowadzi rozmowy z różnymi przedsiębiorcami technologicznymi - w tym Jackiem Dorseyem z Block Inc. i Samem Bankman-Friedem z FTX - na temat potencjalnej przyszłości popularnej platformy mediów społecznościowych. Jeden z pomysłów obejmował dodanie opcji płatności za pomocą ulubionej kryptowaluty Muska, Dogecoin.

Musk powiedział, że użytkownicy zapłacą niewielką kwotę, aby zarejestrować wiadomość na łańcuchu, co zmniejszy większość spamu i botów poprzez wymaganie 0,1 Doge do umieszczenia lub ponownego umieszczenia komentarzy.