Tesla sprzedała 75% posiadanych Bitcoinów w II kw. 2022 r.

Reading time: 2 min

21/07/22

Tesla sprzedała 75% posiadanych Bitcoinów w II kw. 2022 r.

Według sprawozdania finansowego, stan posiadania Bitcoinów netto przez Teslę był stosunkowo stabilny przez trzy kolejne kwartały.

Decyzja Tesli o likwidacji większości swoich udziałów w Bitcoin w drugim kwartale jest oznaką, że Elon Musk może objąć bardziej tradycyjną strategię inwestycyjną.

W tym, co wydaje się być częścią szerszego odejścia od aktywów cyfrowych, Tesla sprzedała prawie wszystkie swoje Bitcoiny w drugim kwartale, zgodnie z oświadczeniami finansowymi opublikowanymi w środę.

W raporcie kwartalnym Tesla napisała:

Na koniec II kwartału przekonwertowaliśmy około 75% naszych zakupów Bitcoin na walutę fiat. Konwersje w II kwartale dodały $936M gotówki do naszego bilansu.

Według sprawozdania finansowego, stan posiadania Bitcoinów netto przez Teslę był stosunkowo stabilny przez trzy kolejne kwartały. Do końca marca Tesla posiadała w swoich księgach cyfrowe aktywa o wartości 1,261 miliarda dolarów. Po likwidacji firma posiada obecnie 218 milionów dolarów ekspozycji na cyfrowe aktywa.

Musk wyjaśnił, że powodem sprzedaży ich udziałów w Bitcoinach było to, że nie byli pewni, kiedy blokady COVID w Chinach zostaną złagodzone. W rezultacie ważne było, aby zmaksymalizować ich pozycję gotówkową, biorąc pod uwagę tę niepewność.

Chińska polityka "zero COVID" jest ponownie wystawiona na próbę, wywołując nowe ostrzeżenia przed większymi problemami gospodarczymi. Reuters podał, że druga co do wielkości gospodarka świata gwałtownie zmniejszyła się w drugim kwartale w porównaniu z pierwszym, zarówno w produkcji przemysłowej, jak i w wydatkach konsumentów.