Tether musi przedstawić szereg dokumentów dotyczących wsparcia USDT

Reading time: 2 min

21/09/22

Tether musi przedstawić szereg dokumentów dotyczących wsparcia USDT

Wyciągnięto na światło dzienne, że ten incydent nie jest nowy i trwa już od dłuższego czasu.

Tether, największy stablecoin na świecie, został uderzony kolejnym pozwem.

Amerykański sędzia w Nowym Jorku odrzucił wniosek Tethera, który zablokował wydanie jego dokumentacji finansowej. Oznacza to, że Tether musi teraz przedstawić szereg dokumentów dotyczących wsparcia USDT. Dokumenty te obejmują księgi główne, bilanse, rachunki zysków, rachunki przepływów pieniężnych oraz rachunki zysków i strat. Ponadto firma musi przedstawić dokumentację dotyczącą wszelkich transferów kryptowalut lub innych stablecoinów. Drobne szczegóły, takie jak czas transakcji, również zostały zażądane przez tego sędziego.

Wyciągnięto na światło dzienne, że ten incydent nie jest nowy i trwa już od dłuższego czasu. Wszystko zaczęło się, gdy grupa inwestorów pozwała Tether za emisję USDT w celu sztucznego pompowania cen Bitcoina jeszcze w 2017 roku.

Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku orzekł, że Tether musi zastosować się do wezwania CFTC, które żądało informacji od Tether Limited.

Powodami w tej sprawie są Bitfinex, Bittrex i Poloniex. Zarzucają, że Tether Limited zaangażował się w transakcje towarowe kryptowalutami przy użyciu nieopłaconych USDT, a transakcje te "były strategicznie zaplanowane w czasie, aby nadmuchać rynek." Sędzia poprzedzający sprawę, Katherine Polk Failla zauważyła, jak Powodowie "otwarcie wyjaśniają, dlaczego potrzebują tych informacji: aby ocenić wsparcie USDT dolarami amerykańskimi."

Następnie dodała:

Dokumenty poszukiwane w RFP transakcji wydają się iść do jednego z głównych zarzutów powodów: że ... pozwani zaangażowali się w transakcje towarami kryptowalutowymi przy użyciu nieopartych USDT, i że te transakcje "były strategicznie zaplanowane w czasie, aby napompować rynek.

Najnowsze wiadomości są z pewnością szkodliwe dla platformy. Jak wspomniano wcześniej, adwokaci Tethera sugerowali, że przedstawienie dokumentacji finansowej było "niewiarygodne" i "nadmiernie uciążliwe". Sędzia jednak wyraźnie odrzucił te wyobrażenia i wskazał, że dokumenty te były istotne dla sprawy.

Dodatkowo firma potwierdziła również, że wstrzyma usługi handlowe dla mieszkańców Nowego Jorku. Trwająca 22 miesiące sprawa, która rozpoczęła się w kwietniu 2019 roku, w końcu dobiegła końca. Wygląda na to, że Nowy Jork po prostu nie jest miejscem dla Tethera.