Tether odrzucił zarzuty Wall Street Journal nieprzeprowadzenia audytów

Reading time: 3 min

31/08/22

Tether odrzucił zarzuty Wall Street Journal nieprzeprowadzenia audytów

Firma wyjaśniła również, że jej relacje z audytorami są regulowane przez umowy o zachowaniu poufności (NDA).

We wpisie na blogu, Tether odrzucił zarzuty Wall Street Journal (WSJ), że nie przeprowadził żadnych audytów na swoim stablecoinie USDT.

Firma wyjaśniła, że zamierza przeprowadzić takie audyty i dodała, że artykuł opublikowany przez WSJ został oparty na "nieuzasadnionych wnioskach".

W poście Tether powiedział,

Artykuł ma na celu zdyskredytowanie pracy, którą Tether włożył w przejrzystą i uczciwą komunikację z opinią publiczną. Zasugerowano również, że Tether nie pracuje w kierunku audytu. Jest to nieprawda. Pracujemy ciężko nad sfinalizowaniem audytu naszego bilansu i wydamy go tak szybko, jak tylko będziemy mogli.

Firma wyjaśniła również, że jej relacje z audytorami są regulowane przez umowy o zachowaniu poufności (NDA). Firma powiedziała, że jest to spowodowane "poufnością i bezpieczeństwem danych naszych klientów", dodając, że nie leży w jej interesie dzielenie się szczegółami dotyczącymi jej klientów.

W lipcu Tether zmienił księgowych - z małej firmy z siedzibą na Kajmanach na BDO Italia - włoskiego członka globalnej sieci BDO.

Przeczytaj artykuł: Tether zatrudnia dużą firmę księgową w dążeniu do przejrzystości

WSJ jednak odniósł się do renomowanej i niezależnej firmy audytorskiej Top 5 jako "firmy księgowej Tether". W swoim odwecie Tether powiedział, że to samo zostało "błędnie napisane przez WSJ".

Dalej zapewnił:

BDO będzie nadal mieć nieograniczony dostęp do wszelkich istotnych informacji w celu wykonania swojej pracy, a Tether będzie nadal udostępniać swoje atesty, pomimo ciągłych prób mediów, aby zdyskredytować jego reputację i reputację najwyższej klasy firm, takich jak BDO, które pracują z firmami zajmującymi się aktywami cyfrowymi.

Tether, emitent stablecoin, wydał oświadczenie, aby obalić zarzuty Wall Street Journal (WSJ) w raporcie opublikowanym w poniedziałek.

W oświadczeniu wydanym w środę, Tether wyjaśnił, że Bony Skarbowe były "głównym bezpiecznym aktywem" przez ostatnie kilka dekad. Dodał również, że założenie, że ich biznes jest nierentowny jest fałszywe. Oświadczenie emitenta stablecoina zakończyło się podkreśleniem, że ujawnienia Tethera były najbardziej uczciwe i przejrzyste na rynku - wszyscy wiedzą, że nie mieli audytu i wiedzą, że pracują nad nim.

Według danych Glassnode, liczba depozytów na giełdy osiągnęła w środę nowy najniższy 3-letni poziom. To samo wskazuje na to, że uczestnicy albo mają zamrożonego Tethera, albo przekierowali swoje stablecoinowe HODLingi na inne aktywa. W sumie można więc stwierdzić, że uczestnicy rynku nie są w tej chwili w szałach dumpingowych.