Tether USDT zostanie udostępniony w 24 000 bankomatach w Brazylii

Reading time: 3 min

21/10/22

Tether USDT zostanie udostępniony w 24 000 bankomatach w Brazylii

W 2021 roku brazylijskie poleganie na stablecoinach wzrosło ponad trzykrotnie, według brazylijskiego organu podatkowego Receita Federal (brazylijskiego urzędu skarbowego)

Tether trafił ostatnio na pozytywne nagłówki po ciągu negatywnych reakcji w ciągu ostatniego miesiąca. Tether (USDT), jeden z głównych stablecoinów na rynku, skasował 30 miliardów dolarów krótkoterminowego długu bez ponoszenia strat.

Twierdził w tweecie, że wyeliminowanie 30 miliardów dolarów w papierach komercyjnych bez ponoszenia strat świadczy o jego eksperckim zarządzaniu rezerwami. Ponadto korporacja stwierdziła, że w poprzednim kwartale zwiększyła swoją bezpośrednią ekspozycję na amerykański skarb o ponad 10 miliardów dolarów.

W jednym z ostatnich ogłoszeń Tether ogłosił, że Tether USDT będzie dostępny w 24 000 bankomatów. Jest to możliwe dzięki integracji SmartPay. Integracja ze SmartPay pozwoli osobom fizycznym uzyskać dostęp do aktywów cyfrowych, w tym USDT. Pomoże to również pomóc im w byciu częścią nowej rewolucji finansowej.

Dodanie tokenów tether do bankomatów w całej Brazylii daje możliwość włączenia większej liczby osób do systemu finansowego. Przyniesie to duże zmiany nie tylko w branży płatności, ale w całym brazylijskim ekosystemie finansowym - stwierdził Paolo Ardoino, CTO Tether.

Według badania ze stycznia 2021 roku przeprowadzonego przez Instituto Locomotiva, Brazylia ma około 34 mln osób bez dostępu do konta bankowego. Są to dorośli bez konta bankowego lub ci, którzy nie korzystają z niego tak często.

Uruchomienie programu planowane jest na 3 listopada.

Kryptowaluty, a w szczególności stablecoiny, takie jak USDT, zdobyły w ostatnich latach szczególną popularność na rynkach Ameryki Łacińskiej. Konsumenci są przyciągani zarówno do ich dostępności, jak i ich użyteczności jako magazynów wartości, które często okazały się mniej zmienne niż waluty krajowe.

Stabilne monety, takie jak USDT, są zazwyczaj powiązane z wartością dolara amerykańskiego i zabezpieczone przez rzeczywiste aktywa, które są kontrolowane przez amerykańskie instytucje finansowe. Z tego powodu zyskały one uznanie jako produkty finansowe, które oferują autonomię aktywów kryptowalutowych i stabilność niezawodnych pieniędzy fiat.

USDT, najczęściej handlowana kryptowaluta na świecie według CoinGecko, obecnie szczyci się kapitalizacją rynkową ponad 68 miliardów dolarów.

Gospodarka Brazylii od ponad roku zmaga się z gwałtowną inflacją. Wrzesień był pierwszym miesiącem od czerwca 2021 roku, w którym inflacja spadła poniżej 9%. W 2021 roku brazylijskie poleganie na stablecoinach wzrosło ponad trzykrotnie, według brazylijskiego organu podatkowego Receita Federal (brazylijskiego urzędu skarbowego).