Tether wprowadza nowego Stablecoina

Reading time: 3 min

23/06/22

Views: 19

Tether wprowadza nowego Stablecoina

Unikalne cechy pomogły Tezos stać się platformą z wyboru dla wielu marek i instytucji poszukujących możliwości w świecie zdecentralizowanych finansów (DeFi).

USDT firmy Tether, czyli największy stablecoin na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, jest już dostępny na blockchainie Tezos proof-of-stake. Operator stablecoinów Tether ogłosił wczoraj, że rozszerza listę sieci blockchain wspierających jego flagowego stablecoina USDT o Tezos, platformę proof-of-stake (Pos) do tworzenia smart kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji (dApps).

Tezos polepsza ekosystem USDT

Po dodaniu Tezos, ekosystem USDT jest teraz dostępny w 12 różnych sieciach, w tym Ethereum (ETH), Tron (TRX), Solana (SOL), Algorand (ALG) i niedawno dodany Polygon (MATIC). "Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem USDT na Tezos, oferując rosnącej i tętniącej życiem społeczności dostęp do najbardziej płynnego, stabilnego i zaufanego stablecoina w przestrzeni tokenów cyfrowych. Tezos szybko wchodzi na scenę i wierzymy, że ta integracja będzie miała kluczowe znaczenie dla jego długoterminowego wzrostu" - powiedział Paolo Ardoino, CTO w Tether, w oświadczeniu.

Czym jest Tezos (XTZ)?

W 2016 r. zdecentralizowana organizacja o nazwie The DAO została zhakowana na kwotę 50 milionów dolarów. W tamtym czasie kod był nieelastyczny i nie można było go zmienić. Tezos jest zasilany przez XTZ, rodzimą kryptowalutę sieci stworzoną w procesie zwanym "baking". Pod wieloma względami, baking jest podobny do tego, co nazywa się stakingiem w innych sieciach PoS, gdzie posiadacze mają możliwość stawiania (bake) swoich coinów, aby otrzymać nagrody za podpisywanie i publikowanie bloków. Z kapitalizacją rynkową bliską 1,9 miliarda dolarów, Tezos jest obecnie 33 co do wielkości walutą cyfrową, według CoinMarketCap.

Tezos i DeFi

Uruchomiony w 2018 r., Tezos jest czasami określany jako pierwszy "self-amending" blockchain, który wykorzystuje swój unikalny mechanizm zarządzania on-chain do automatycznego integrowania nowych funkcji bez potrzeby hard forków - popularnej metody wdrażania nowej funkcjonalności, która wprowadza inny zestaw zasad i wymaga aktualizacji oprogramowania, co sprawia, że poprzednie bloki i transakcje są niekompatybilne z nową wersją protokołu. Te unikalne cechy pomogły Tezos stać się platformą z wyboru dla wielu marek i instytucji poszukujących możliwości w świecie zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Rosnący ekosystem DeFi w Tezos obejmuje między innymi:

  • protokół yield farming Youves,
  • zdecentralizowaną giełdę,
  • EVM Plenty oraz automatycznego animatora rynku Vortex.

Jedną z zalet posiadania USDT na Tezos, jest to, że włączanie i wyłączanie ramp do ekosystemu Tezos DeFi stanie się bardziej uproszczone i wydajne.Uruchomienie USDT na Tezos bez wątpienia odblokuje nowe produkty DeFi i można spodziewać się, że wpływ na wzrost wolumenu ekosystemu Tezos DeFi będzie znaczący.