Ukraińska sieć marketów akceptuje kryptowaluty poprzez Binance Pay

Reading time: 2 min

16/09/22

Ukraińska sieć marketów akceptuje kryptowaluty poprzez Binance Pay

Aplikacje Binance i Varus będą teraz w stanie umożliwić klientom płacenie w kryptowalutach i otrzymanie szybkiej dostawy z dziewięciu ukraińskich miast.

Ukraiński detalista Varus nawiązał współpracę z wiodącą na świecie giełdą aktywów cyfrowych Binance, aby uruchomić płatności kryptowalutowe. Klienci będą teraz mogli zamówić artykuły spożywcze online i pokryć rachunek za pośrednictwem portfela Binance Pay.

Ukraińcy będą mogli robić zakupy online w supermarkecie Varus za pomocą kryptowalut!

Varus to ukraińska sieć supermarketów z ponad 100 sklepami w całym kraju. Połączyła się z Binance, aby umożliwić swoim klientom zakup żywności i innych towarów online za pomocą kryptowalut. Ruch ten umożliwi Ukraińcom płacenie za swoje artykuły spożywcze za pomocą cyfrowych monet, takich jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) lub XRP.

Aplikacje Binance i Varus będą teraz w stanie umożliwić klientom płacenie w kryptowalutach i otrzymanie szybkiej dostawy z dziewięciu ukraińskich miast: Kijów, Dnipro, Kamianske, Kryvyi Rih, Zaporizhzhia, Brovary, Nikopol, Vyshhorod i Pavlograd.

Aby skorzystać z opcji płatności, właściciele kryptowalut muszą pobrać i zainstalować aplikację Binance na swoich urządzeniach z systemem Android lub iOS. Następnie mogą przejść na stronę internetową Varus i wybrać produkty, które chcą kupić. Następnie mogą wysłać cyfrowe pieniądze ze swojego portfela Binance Pay.

Według raportu Forkloga na temat ogłoszenia tej nowej metody płatności:

Nie jest to zaskakująca wiadomość, biorąc pod uwagę, że na początku tego roku Binance zintegrował swoją usługę płatności mobilnych przez ukraińską sieć sklepów z artykułami gospodarstwa domowego i elektroniką Foxtrot.

Whitepay, platforma płatnicza założona przez europejską giełdę kryptowalutową Whitebit, wprowadziła płatności kryptowalutowe dla produktów oferowanych przez główne ukraińskie sklepy technologiczne.

Klienci sprzedawców takich jak Tehnoezh i Stylus mogą teraz korzystać z usługi świadczonej przez platformę płatniczą założoną przez Whitebit, europejską giełdę kryptowalut z ukraińskimi korzeniami. W ciągu ostatnich kilku lat Ukraina stała się regionalnym liderem pod względem przyjęcia kryptowalut i podjęła wysiłki w celu uregulowania branży. Popularność bitcoina i podobnych wzrosła jeszcze bardziej w czasie trwającego konfliktu wojskowego z Rosją.

Zarówno rząd w Kijowie, jak i grupy wolontariuszy aktywnie zbierały fundusze za pośrednictwem darowizn kryptowalutowych w celu finansowania inicjatyw obronnych i humanitarnych. Społeczność kryptowalutowa odpowiedziała na wezwania do pomocy. W czerwcu Binance wydał specjalną kartę kryptowalutową dla ukraińskich uchodźców.