Ustawodawcy w USA wzywają EPA do rozważenia korzyści z miningu

Reading time: 3 min

22/06/22

Ustawodawcy w USA wzywają EPA do rozważenia korzyści z miningu

Ani Greenpeace, ani Sierra Club do chwili obecnej nie przedstawili logicznych argumentów przemawiających za zakazem kopania krypto.

Według senatorów aktywa cyfrowe i związana z nimi działalność wydobywcza są kluczowe dla przyszłości gospodarczej Stanów Zjednoczonych. W związku z powyższym wzywają Agencję Ochrony Środowiska do rozważenia potencjalnych korzyści z wydobycia kryptowalut.

Politycy napierają

Grupa 14 amerykańskich senatorów i przedstawicieli Izby podpisała list do Agencji Ochrony Środowiska, w którym wychwalają korzyści płynące z wydobycia kryptowalut. W czwartkowym liście wielu amerykańskich ustawodawców, w tym pro-bitcoinowa senator Cynthia Lummis i przedstawiciel Tom Emmer, zwróciło się do administratora EPA Michaela Regana, z prośbą o przeanalizowanie potencjalnego wpływu wydobycia kryptowalut w celu zrównoważenia innowacji z troską o środowisko. Grupa senatorów stwierdziła, że górnictwo może mieć znaczący wpływ stabilizujący na sieci energetyczne i przytoczyła przykłady operacji górniczych wykorzystujących spaliny i odnawialne źródła energii.

Mining to przyszłość USA

Aktywa cyfrowe i związana z nimi działalność wydobywcza są niezbędne dla przyszłości gospodarczej Stanów Zjednoczonych. Faworyzowanie jednej technologii kosztem drugiej, w tym proof-of-work w stosunku do proof-of-stake, może zdławić innowacje, zniwelować przyszłe zyski ekonomiczne i ograniczyć efektywność podmiotów powiązanych – tego typu argumenty sugerują ustawodawcy. Oprócz Lummisa i Emmera, pod listem podpisali się wszyscy prawodawcy z Partii Republikańskiej, w tym senatorowie Bill Hagerty, Kevin Cramer i Steve Daines. Przedstawiciele Izby Reprezentantów: Patrick McHenry, Pete Sessions, Bill Posey, Bill Huizenga, Andy Barr, Anthony Gonzales, Brian Steil, William Timmons i Ralph Norman również zatwierdzili wiadomość skierowaną do administratora EPA, Regana.

Eco kontra mining

Prośba Republikanów skierowana do Regana stanowiła kontrast do kwietniowego listu do EPA, wystosowanego przez dwupartyjną grupę 22 ustawodawców. Podnieśli oni „poważne obawy dotyczące firm kryptowalutowych działających w Stanach Zjednoczonych, twierdząc, że przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych i nie działają zgodnie z ustawą Clean Air Act lub Clean Water Act.” Ponadto według eko społeczności szybko rozwijający się przemysł kryptowalutowy musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności, aby zapewnić, że działa w sposób zrównoważony i sprawiedliwy, chroniąc ludzi.

Greenpeace i Sierra Club nie rozumieją górnictwa

W maju Rada Górnictwa Bitcoina odpowiedziała na kwietniowy list własnym, zarzucając ustawodawcom, że wiele z ich twierdzeń na temat górnictwa jest niedokładnych. Wiele grup ekologicznych, w tym Greenpeace i Sierra Club, wezwało później agencje rządowe pod kierownictwem Bidena do wdrożenia nowego podejścia w odpowiedzi na wydobycie kryptowalut. Ani Greenpeace, ani Sierra Club do chwili obecnej nie przedstawili logicznych argumentów przemawiających za zakazem kopania krypto. Z tego powodu właśnie, kilka dni temu senatorowie USA odpowiedzieli kontratakiem, broniąc górnictwa. Jak zakończy się ta burzliwa dyskusja? Przekonamy się niebawem!