Użytkownicy Facebooka i Instagrama mogą udostępniać swoje NFT

Reading time: 3 min

30/08/22

Użytkownicy Facebooka i Instagrama mogą udostępniać swoje NFT

Dzięki temu ludzie będą mogli raz podłączyć swoje cyfrowe portfele do którejkolwiek z aplikacji.

Użytkownicy Facebooka i Instagrama mogą teraz udostępniać swoje cyfrowe kolekcje na platformach, łącząc swoje portfele.

W poniedziałkowej aktualizacji do postu na blogu z 10 maja, firma Facebooka Meta powiedziała, że platforma mediów społecznościowych około 2,9 mld użytkowników będzie miała możliwość dzielenia się cyfrowymi kolekcjami i NFT. Ogłoszenie nastąpiło po aktualizacji z 4 sierpnia, w której Meta powiedziała, że użytkownicy Instagrama w 100 krajach mogliby zamieszczać na swoich kontach cyfrowe kolekcje wybite na blockchainie Flow lub z portfeli obsługujących blockchainy Ethereum lub Polygon, których liczbę szacuje się na od 1 miliarda do 2 miliardów użytkowników w drugim kwartale 2022 roku.

"Dzięki temu ludzie będą mogli raz podłączyć swoje cyfrowe portfele do którejkolwiek z aplikacji, aby udostępniać swoje cyfrowe kolekcje w obu" - powiedział Meta.

Facebook złożył wniosek o patent na własny stablecoin, który byłby wykorzystywany do zasilania swojego systemu płatności na Instagramie i WhatsApp.

Gigant mediów społecznościowych złożył również wnioski w Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, aby jego imiennik został wykorzystany w platformie płatności kryptowalutowych o nazwie Meta Pay.

Facebook chce rozszerzyć swój zasięg w przestrzeni kryptowalutowej, choć nie poprzez własny portfel kryptowalutowy. Zamiast tego Facebook współpracuje z Metą nad nowym projektem, który pozwoli użytkownikom połączyć swoje cyfrowe portfele z Instagramem lub Facebookiem za pośrednictwem przeglądarek stron trzecich. Jak na razie usługa ta jest ograniczona tylko do aplikacji Meta. Jednak rozszerzenie zasięgu NFT na każdy smartfon z zainstalowaną jedną z aplikacji Meta mogłoby zaowocować dodatkowymi zarobkami lub adopcją dla giganta mediów społecznościowych.

W maju Meta złożyła również wnioski w Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, aby jej imiennik został wykorzystany w platformie płatności kryptowalutowych o nazwie Meta Pay. Chociaż Meta zrezygnowała z uruchomienia własnego stablecoina w lutym po napotkaniu nacisku ze strony organów regulacyjnych na całym świecie, dyrektor generalny Mark Zuckerberg powiedział, że istnieje "ogromna szansa", aby zarobić do bilionów dolarów w przestrzeni aktywów cyfrowych, ponieważ rośnie. Firma odnotowała 1% spadek przychodów rok do roku w drugim kwartale 2022 roku.

Firma powiedziała również, że zacznie dawać ludziom możliwość publikowania cyfrowych kolekcjonerskich, które posiadają zarówno na Facebooku i Instagramie. Umożliwi to ludziom podłączenie swoich cyfrowych portfeli raz do obu aplikacji, aby udostępnić swoje cyfrowe kolekcje w obu.