Visa i FTX współpracują nad wprowadzeniem kryptowalutowych kart debetowych

Reading time: 2 min

13/10/22

Visa i FTX współpracują nad wprowadzeniem kryptowalutowych kart debetowych

Karty mogą być używane do wypłacania gotówki z bankomatu lub dokonywania zakupów w dowolnym miejscu, które akceptuje płatności Visa.

Visa i FTX współpracują w celu wprowadzenia kryptowalutowych kart debetowych w ponad 40 krajach.

Gigant płatności ogłosił, że współpracuje z West Realm Shires Services Inc. i FTX Trading Ltd. w celu wprowadzenia kart na całym świecie, zaczynając od Ameryki Łacińskiej, Europy i Azji.

"W ramach tego sojuszu FTX rozpocznie od oferowania kart debetowych Visa marki FTX klientom FTX na całym świecie - ze szczególnym uwzględnieniem krajów Ameryki Łacińskiej, Europy i Azji w początkowych fazach wdrażania" - czytamy w komunikacie.

Karty mogą być używane do wypłacania gotówki z bankomatu lub dokonywania zakupów w dowolnym miejscu, które akceptuje płatności Visa. Nowe karty debetowe Visa z marką FTX są powiązane bezpośrednio z kontami FTX użytkowników i mogą być używane w każdym sklepie detalicznym, który akceptuje karty debetowe Visa. Obecnie dostępne w Stanach Zjednoczonych, karty te są obecnie wdrażane globalnie w ponad 40 dodatkowych krajach, w tym wielu w Ameryce Łacińskiej. Kolejna faza wprowadzania kart debetowych Visa pod marką FTX ma nastąpić w Europie przed końcem roku, a kolejne regionalne premiery planowane są na 2023 r.

Firma kryptowalutowa zauważyła, że posiadacze kart nie będą podlegać żadnym opłatom administracyjnym ani przetwarzającym za korzystanie z karty.

W Visa wierzymy, że waluty cyfrowe będą miały trwały wpływ na przyszłość usług finansowych i przepływu pieniędzy - powiedział Cuy Sheffield, szef działu kryptowalut w Visa. Dzięki naszemu partnerstwu z FTX, nadal obserwujemy dalszą ekspansję połączenia między aktywami cyfrowymi a globalnym ekosystemem finansowym.

Nawet jeśli wartości spadły, nadal istnieje stałe zainteresowanie kryptowalutami - powiedział dla CNBC dyrektor finansowy Visa Vasant Prabhu. Nie mamy stanowiska jako firma na temat tego, jaka powinna być wartość kryptowaluty, lub czy jest to dobra rzecz w dłuższej perspektywie - tak długo, jak ludzie mają rzeczy, które chcą kupić, chcemy to ułatwić.

Partnerstwo jest znaczące, ponieważ daje użytkownikom FTX dostęp do tradycyjnych transakcji fiat bez konieczności posiadania konta bankowego lub karty kredytowej, powiedziała firma w komunikacie prasowym.