W przypadku zagrożeń firma zamknęłaby swoją usługę stakingu ETH

Reading time: 2 min

18/08/22

W przypadku zagrożeń firma zamknęłaby swoją usługę stakingu ETH

Coinbase ogłosił, że bada nową ofertę przechowywania aktywów kryptowalutowych dla inwestorów instytucjonalnych.

CEO Coinbase Brian Armstrong odpowiedział dziś na Twitterze na hipotetyczny scenariusz, mówiąc, że w przypadku zagrożeń regulacyjnych jego firma zamknie swoją usługę stakowania Ethereum, aby zachować integralność sieci blockchain.

Zapytany o to, czy wybrałby cenzurowanie transakcji czy wyjście z biznesu stakingu ETH, Armstrong powiedział, że wybrałby to drugie. Pomiędzy sankcjami Departamentu Skarbu USA wobec miksera monet Tornado Cash na początku tego miesiąca, a długo oczekiwanym połączeniem Ethereum szybko się zbliżającym, technolodzy blockchain coraz bardziej obawiają się, że regulacje rządowe mogą wpłynąć na fundamentalne działanie Ethereum i jego mechanizmu konsensusu proof-of-stake po połączeniu.

Oświadczenie Armstronga przychodzi zaledwie kilka dni po tym, jak Coinbase ogłosił, że bada nową ofertę przechowywania aktywów kryptowalutowych dla inwestorów instytucjonalnych, która pozwoliłaby im przechowywać swoje aktywa na serwerach Coinbase zamiast na własnych portfelach sprzętowych lub u stron trzecich, takich jak BitGo i BitGo Trust Company.

Dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong wypowiedział się na temat wymiany zdań na Twitterze, czy firma zastosuje się do rządowych żądań cenzurowania konkretnych adresów.

Odpowiedź Armstronga jest szczególnie godna uwagi, ponieważ Coinbase stawia dużą część swojej przyszłości na lukratywną usługę stakingu, nazywając ją "wielką wygraną" dla firmy. I właśnie w tym tygodniu analitycy JPMorgan powiedzieli w notatce, że połączenie Ethereum powinno być bycze dla Coinbase i jej akcji (COIN) dzięki swojej usłudze stakingu Ethereum.

"Na początku sierpnia zaczęliśmy po raz pierwszy oferować staking Ethereum dla klientów instytucjonalnych", Coinbase powiedział akcjonariuszom nieco ponad tydzień temu. "Będziemy nadal dodawać więcej aktywów do stakowania zarówno dla naszych klientów detalicznych, jak i instytucjonalnych w przyszłości".