W Voyager Digital ruszają wypłaty gotówki dla klientów

Reading time: 2 min

08/08/22

W Voyager Digital ruszają wypłaty gotówki dla klientów

W ramach kolejnych kroków w procesie reorganizacji Voyager powtórzył, że rozważy samodzielny proces restrukturyzacji oraz potencjalną sprzedaż spółki.

Voyager Digital planuje w tym tygodniu ponownie otworzyć swoje rachunki depozytów gotówkowych w USD.

Pożyczkodawca kryptowalutowy powiedział, że planuje "przywrócić dostęp" do depozytów gotówkowych w USD, przy czym osoby fizyczne będą mogły wypłacić do 100 000 USD w ciągu 24 godzin, począwszy już od 11 sierpnia. Firma powiedziała, że kwalifikujący się klienci otrzymają e-mail z większą ilością szczegółów przed rozpoczęciem procesu wypłaty.

"Przewidujemy, że klienci otrzymają swoje środki w ciągu około 5-10 dni roboczych po złożeniu wniosku" - dodano.

Ruch ten następuje po tym, jak sąd zatwierdził wniosek Voyagera o zwrot wartych 270 mln USD środków przechowywanych na rzecz klientów spółki w Metropolitan Commercial Bank, gdzie Voyager miał konto depozytowe.

W ramach kolejnych kroków w procesie reorganizacji Voyager powtórzył, że rozważy samodzielny proces restrukturyzacji oraz potencjalną sprzedaż spółki.

Giełda kryptowalutowa Voyager złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem po tym, jak poniosła ogromne straty w wyniku upadku kryptowalutowego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital (3AC) i szerszego krachu kryptowalut.

Jak poinformowano, pożyczkodawca otrzymał już "wielokrotne oferty na swoje aktywa przekraczające wcześniejszą ofertę" od giełdy kryptowalut FTX i powiązanej firmy handlowej Alameda Research.

Voyager złożył wniosek o ochronę przed bankructwem w lipcu po tym, jak poniósł ogromne straty z powodu niepowodzenia kryptowalutowego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital (3AC) i szerszego krachu kryptowalut.

W swoim wniosku o upadłość Voyager twierdził, że ma ponad 110 mln USD gotówki, ponad 350 mln USD gotówki przechowywanej na koncie For Benefit of Customers w Metropolitan Commercial Bank, około 1,3 mld USD kryptowalut na swojej platformie i roszczenia wobec 3AC w wysokości ponad 650 mln USD.