Właściciel najdroższego domu w Wenezueli skłonny przyjąć płatność w kryptowalutach

Reading time: 3 min

31/10/22

Właściciel najdroższego domu w Wenezueli skłonny przyjąć płatność w kryptowalutach

Na początku tego roku Amando poinformował, że właściciel wystawnej rezydencji w stolicy Wenezueli Caracas obniżył swoją cenę wywoławczą do 20 milionów dolarów.

Najdroższy dom w Wenezueli został wystawiony na sprzedaż, a sprzedawca jest skłonny przyjąć płatność w kryptowalutach.

Tokeny są szeroko akceptowane jako forma płatności w całym kraju Ameryki Łacińskiej, ale sprzedaż tej nieruchomości o wartości 20 milionów dolarów byłaby ważnym punktem orientacyjnym dla adopcji kryptowalut w kraju.

Rząd - który, jak się uważa, posiada znaczne rezerwy Bitcoinów (BTC) i Ethereum (ETH) - forsuje ideę gospodarki napędzanej kryptowalutami. Wprowadził również własną monetę opartą na ropie naftowej, nazwaną petro (PTR), częściowo w celu obejścia międzynarodowych sankcji nałożonych na niego przez USA i jego sojuszników. Wiele organów państwowych prowadzi również operacje wydobywania kryptowalut.

Ale gdyby kupujący zdecydował się zapłacić w kryptowalutach za nieruchomość, byłby to główny punkt zwrotny dla sprawy kryptowalut w sektorze prywatnym - z większością przełomów związanych z adopcją, jak dotąd, mających miejsce w dziedzinie przekazów pieniężnych. Supermarkety i inne sklepy akceptują BTC i inne monety, ale transakcje nieruchomościowe na dużą skalę napędzane kryptowalutami pozostają w cieniu w Wenezueli.

Wenezuelski rynek nieruchomości otrzymuje nowy zwrot: transakcje nieruchomości zasilane kryptowalutami.

Na początku tego roku Amando poinformował, że właściciel wystawnej rezydencji w stolicy Wenezueli Caracas obniżył swoją cenę wywoławczą do 20 milionów dolarów - i był skłonny zaakceptować kryptowaluty jako formę płatności.

Kupujący i sprzedający to zazwyczaj "młodzi ludzie ze znaczną wiedzą o branży [kryptowalut]", według Centeno Díaz, założyciela InmuebleCoin.

Dom, Amando wyjaśnił, jest własnością brata założyciela Banesco Mario Gelaberta. Media zauważyły, że jego właściciel ma "dowodzący widok na miasto" i posiada 14 apartamentów sypialnych, 20 łazienek, bar, windę, kino, kaplicę, siłownię, salon fryzjerski, gabinet masażu, basen i kort tenisowy. Posiada również parking na 12 pojazdów i 15 000 metrów kwadratowych ziemi.

Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż na początku tego roku za cenę wywoławczą 26 milionów dolarów - ale teraz jej właściciel najwyraźniej znalazł nabywców, którzy są gotowi zapłacić monetami zamiast dolarami lub boliwarami. W rzeczywistości podobno nie ma statystyk dotyczących tego, ile transakcji na rynku nieruchomości obejmowało kryptowaluty w Wenezueli - chociaż lokalne prawo nie określa, jak takie transakcje powinny być obliczane.

W związku z tym Diaz, podsumował, sprzedawcy i kupujący mający nadzieję na wymianę nieruchomości na tokeny muszą negocjować własne warunki umowne - i nie polegać na systemach prawnych, aby pomóc.