Współzałożyciel MicroStrategy Michael Saylor ustąpi ze stanowiska

Reading time: 2 min

03/08/22

Współzałożyciel MicroStrategy Michael Saylor ustąpi ze stanowiska

Wiadomość pojawia się wśród doniesień o dochodzeniu w sprawie MicroStrategy prowadzonym przez Departament Sprawiedliwości (DOJ).

Podczas rozmowy o wynikach finansowych współzałożyciel MicroStrategy, Michael Saylor, ogłosił, że 8 sierpnia ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego i zostanie prezesem wykonawczym firmy.

Saylor stwierdził, że po ustąpieniu z funkcji CEO i objęciu stanowiska prezesa wykonawczego skupi się na "strategii korporacyjnej i działaniach innowacyjnych" oraz na "strategii bitcoinowej MicroStrategy i związanych z nią inicjatywach rzeczniczych i edukacyjnych".

Dodał, że będzie kontynuował współpracę z Bitcoin Mining Council i zauważył:

Będę nadal działać jako entuzjastyczny rzecznik MicroStrategy i jako nasz wysłannik do globalnej społeczności bitcoinowej.

Wiadomość pojawia się wśród doniesień o dochodzeniu w sprawie MicroStrategy prowadzonym przez Departament Sprawiedliwości (DOJ). DOJ bada, czy MicroStrategy naruszyła federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych, nie ujawniając pewnych informacji inwestorom podczas procesu IPO.

Firma odnotowała w drugim kwartale straty w wysokości około 1 mld USD - z odpisem aktualizującym w wysokości 917,8 mln USD "związanym ze spadkiem wartości posiadanych przez nią bitcoinów" - zauważył Bloomberg. Firma twierdzi, że posiada "około" 129 699 BTC (2,99 mld USD). A z kryptowalutową zimą, która wciąż nie ustąpiła, firma nie spotkała się z brakiem krytyki za swoją agresywną strategię kupowania BTC.

W następstwie swoich strat w drugim kwartale, firma ogłosiła, że likwiduje swoje udziały w bitcoinach. Ruch ten jest zaskoczeniem dla wielu, którzy krytykowali firmę za agresywną strategię kupowania BTC i brak księgowania zysków.