Z akt sądowych wynika, Celsiusowi zabraknie pieniędzy do października

Reading time: 1 min

16/08/22

Z akt sądowych wynika, Celsiusowi zabraknie pieniędzy do października

W oświadczeniu dla sądu w piątek, Celsius powiedział, że spodziewa się, że zabraknie mu gotówki do października.

Z akt sądowych wynika, że firmie Celsius Network zabraknie pieniędzy do października.

Firma, która złożyła wniosek o upadłość w lipcu, zmierza w dół śliskiego zbocza od czasu uruchomienia pod koniec 2018 roku.

W oświadczeniu dla sądu w piątek, Celsius powiedział, że spodziewa się, że zabraknie mu gotówki do października, chyba że będzie w stanie znaleźć więcej funduszy lub zamknąć inną umowę z dużym inwestorem lub nabywcą.

Firma złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem w amerykańskim sądzie upadłościowym Południowego Dystryktu Nowego Jorku w dniu 14 sierpnia i ujawniła, że spodziewa się osiągnąć ujemną płynność do października 2022 roku do około 34 milionów dolarów. Dokumenty sądowe ujawniły w tym tygodniu, że trzymiesięczna prognoza przepływów pieniężnych Celsjusza wskazuje, że jego płynność doświadczy około 80% spadku od sierpnia do września.

Prognoza przewiduje, że Celsjusz będzie nadal zgłaszał ujemny przepływ gotówki, a do października całkowicie zabraknie mu pieniędzy. W ciągu najbliższych trzech miesięcy firma ma zgromadzić ujemne przepływy pieniężne netto w wysokości 137,2 mln USD.