Z platformy BTC.com skradziono 3 000 000 dolarów!

Reading time: 3 min

27/12/22

Z platformy BTC.com skradziono 3 000 000 dolarów!

Bitcoin mining pool znany jako BTC.com był ostatnio celem cyberataku, w wyniku którego skradziono łącznie 3 000 000 dolarów!

BTC.com okradzione na 3 mln dolarów

Aktywa o wartości 700 000 dolarów były własnością klientów

Bitcoin mining pool znany jako BTC.com był ostatnio celem cyberataku. Wartość aktywów przejętych podczas tego incydentu wynosiła około 3 000 000 dolarów, z czego aktywa o wartości 700 000 dolarów były własnością klientów BTC.com, a reszta czyli 2 300 000 dolarów należała do spółki macierzystej, BIT Mining Limited.

W roku 2022 byliśmy świadkami rekordowej liczby cyberprzestępstw w branży kryptowalutowej i jest to prawdopodobnie jeden z najgorszych okresów dla branży, z wieloma firmami wychodzącymi z biznesu i miliardami dolarów skradzionych pieniędzy inwestorów. Najnowszą ofiarą był Bitcoin mining pool BTC.com, który ujawnił o cyberataku 26 grudnia, ale sam atak miał miejsce 3 grudnia. Nie został ujawniony do tej pory, ponieważ BTC.com chciało najpierw zbadać sprawę przed wydaniem oświadczenia

Niektóre ze skradzionych aktywów już zostały zabezpieczone

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez firmę, poinformowała ona o tym zdarzeniu odpowiednie władze w Shenzhen w Chinach. Władze Shenzhen wszczęły dochodzenie w sprawie tego zdarzenia i rozpoczęły zbieranie dowodów od odpowiednich agencji zarówno w Chinach, jak i poza nimi. Firma oświadczyła, że zamierza podjąć znaczne wysiłki w celu odzyskania aktywów cyfrowych, które zostały podjęte jako bezpośrednia odpowiedź na odkrycie tego incydentu. Jako bezpośrednia odpowiedź na odkrycie tego incydentu w dniu 3 grudnia 2022 r., BTC.com przyjął nowe technologie, aby lepiej zapobiegać i zwalczać próby hakowania. Niektóre z cyfrowych aktywów należących do BTC.com zostały już zabezpieczone dzięki szybkim działaniom wewnątrz firmy oraz pomocy podmiotów trzecich kontrolujących sektor kryptowalut. W komunikacie prasowym dotyczącym sprawy czytamy:

W następstwie odkrycia tego cyberataku, Spółka wdrożyła technologię, aby lepiej blokować i przechwytywać hakerów. BTC.com prowadzi obecnie działalność jak zwykle, a oprócz usług związanych z aktywami cyfrowymi, usługi funduszy klientów są nienaruszone.

BTC.com jest jedną z największych platform wydobywczych kryptowalut na świecie i oferuje usługi wydobywania wielu walut dla różnych aktywów cyfrowych, takich jak Bitcoin (BTC) i Litecoin (LTC). Oprócz świadczenia usług górniczych, BTC.com prowadzi również przeglądarkę blockchain o nazwie BIT Mining, która jest korporacją notowaną na giełdzie w Nowym Jorku. Według statystyk dostarczonych przez BTC.com, pula górnicza, która jest kontrolowana przez BTC.com, odpowiada za 2,5% całkowitej dystrybucji w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Microsoft ostrzega branżę krypto

W tym miesiącu w raporcie bezpieczeństwa Microsoft ostrzegł branżę przed atakiem, który jest szczególnie ukierunkowany na startupy kryptowalutowe. DEV-013, rzekomo dołącza do grup czatowych na znanej platformie wiadomości społecznościowych Telegram, aby zdobyć zaufanie swojego celu i uzyskać zdalny dostęp do systemów ofiar.

Gigant technologiczny potwierdził również, że niektórzy z hakerów "mieli szerszą wiedzę na temat tej konkretnej części branży, wskazując, że byli dobrze przygotowani i świadomi obecnego wyzwania, jakie mogą mieć docelowe firmy."

Przypominamy, że w październiku Binance, jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie, również znalazła się na celowniku hakerów. Atak doprowadził do kradzieży środków o wartości ponad 570 milionów dolarów. Niedawno zdecentralizowany protokół finansowy Defrost Finance stanął w obliczu ataku rug pull tracąc około 12 milionów dolarów w funduszach.