Zarabianie Bitcoina za słuchanie podcastów

Reading time: 2 min

24/01/23

Zarabianie Bitcoina za słuchanie podcastów

Firma ZEBEDE ogłosiła wprowadzenie możliwości zarabiania Bitcoina za pomocą specjalnej aplikacji

Podcasty dostają Bitcoinowy lifting

Chcąc rozszerzyć swój ślad poza gry, mobilna firma płatnicza ZEBEDEE ogłosiła we wtorek swoje partnerstwo z platformą podcastów "listen-to-earn" Fountain, aby dać słuchaczom i podcasterom możliwość zarabiania Bitcoin za pomocą aplikacji.

w oświadczeniu główny strateg ZEBEDEE, Ben Cousens powiedział:

Dzięki temu partnerstwu wspieramy nowy rodzaj modelu biznesowego i działalności gospodarczej, nie tylko dla przestrzeni płatniczej, a dla każdej możliwej

Uruchomiona w październiku 2019 r., ZEBEDEE jest firmą zajmującą się grami skoncentrowanymi na Bitcoin, która wydaje gry za pośrednictwem swojej aplikacji mobilnej. ZEBEDEE niedawno uruchomił dwie nowe gry play-to-earn, Bitcoin Chess i Bitcoin Scratch odpowiednio cyfrowe gry w szachy oraz zdrapkę z mobilnym studiem gier Viker.

W typach gier play-to-earn, użytkownik gra w gry online i otrzymuje nagrody z prawdziwą wartością. Listen-to-earn ma na celu zrobienie czegoś podobnego dla podcasterów, tworząc bezpośrednie połączenie między podcasterami a ich słuchaczami i pozwalając słuchaczom zarabiać Bitcoin za każdą minutę, w której słuchają. Zamiast drogiej i rozległej kampanii reklamowej, model listen-to-earn ma na celu przyciągnięcie rzeczywiście zainteresowanych słuchaczy. Ben Cousens tak skomentował:

Kiedy pieniądze poruszają się tak płynnie jak informacje, lub w tym przypadku dźwięk, to po prostu otwiera świat możliwości, i cieszymy się, że jesteśmy pierwsi wraz z Fountain w tym co to oznacza dla przestrzeni podcastów

Platforma umożliwia słuchaczom i podcasterom otrzymanie wynagrodzenia za dostarczaną wartość. Użytkownicy Fountain będą zarabiać pieniądze za pierwszą godzinę codziennego słuchania podcastu.

Aby przyciągnąć słuchaczy, platforma wykorzystuje kanały RSS, czyli pewnego rodzaju odnośniki, aby udostępnić słuchaczom podcasty z innych platform. Korzystając z aplikacji Fountain przy słuchania ulubionego podcastu, użytkownicy zarabiają niewielkie ilości Bitcoinów, zwanych satoshi. Dyrektor generalny Fountain Oscar Merry powiedział w komunikacie prasowym dotyczącym ogłoszenia:

Ten rodzaj wymiany wartość za wartość to przyszłość tworzenia treści. Za kilka lat spojrzymy wstecz na to, jak dzisiaj płacimy subskrypcje za platformy z treściami, których w rzeczywistości nie używamy i będziemy się z tego śmiali, jak podstawowe i nieefektywne są dzisiejsze rozwiązania.