Zespół Mercedes F1 uruchomi NFT z FTX

Reading time: 3 min

01/06/22

Zespół Mercedes F1 uruchomi NFT z FTX

Zbieranie pamiątek zawsze było ogromną częścią śledzenia ulubionej drużyny sportowej i cieszymy się, że możemy stworzyć te naprawdę fajne cyfrowe kolekcje.

Zespół Mercedes AMG Petronas F1 zamierza wprowadzić na rynek kolekcję non-fungible tokenów (NFT) ze swoim partnerem giełdy kryptowalut FTX US. Projekty będą inspirowane wyścigami i tworzone przez szereg artystów w kalendarzu wyścigów 2022. NFT ma rozpocząć się od 6 maja 2022 r.

Podział NFT

Kolekcja zostanie podzielona na dwie kategorie, darmowe kolekcje „biletów” dla każdej klasy i inne, które zostaną wylicytowane. Jeśli chodzi o limity biletów, to większość wyścigów będzie miała 2500 darmowych NFT, ale pięć wyścigów będzie ograniczonych do 1000 zasobów cyfrowych. Biorąc pod uwagę, że sezon już się rozpoczął, NFT z poprzednich wyścigów zostaną losowo przydzielone 6 maja 2022 r.

Aukcje NFT

Oprócz odcinków biletów, projekt będzie również zarządzać niektórymi aukcjami NFT w połączeniu z przedmiotami fizycznymi. W nadchodzącym wyścigu w Miami kierowcy Mercedesa Lewisa Hamiltona i George’a Russella na tylnych listwach tylnych błotników będą zawierać dzieła sztuki pierwszego współpracującego artysty z serii NFT – Mad Doga. Tylne skrzydła zostaną wystawione na aukcjach wraz z dziełami sztuki NFT na amerykańskim rynku FTX.

Dlaczego NFT w F1?

„Znalezienie nowych i innowacyjnych sposobów nawiązania kontaktu z naszymi globalnymi fanami jest kluczowym priorytetem dla zespołu” – powiedział Richard Sanders, dyrektor handlowy zespołu Mercedes-AMG Petronas F1.

„Zbieranie pamiątek zawsze było ogromną częścią śledzenia ulubionej drużyny sportowej i cieszymy się, że możemy stworzyć te naprawdę fajne cyfrowe kolekcje, które odblokują także nowe sposoby dla fanów, aby być bliżej zespołu Mercedes-AMG Petronas F1” – dodaje.

Różne poziomy niedoboru i dostępności kolekcji umożliwią szerszemu gronu fanów zaangażowanie się w projekt, a także udostępnienie Mercedesowi danych na temat chęci konsumentów w zakresie płacenia za cyfrowe zasoby. Aukcja NFT prawdopodobnie przyciągnie bogatszą publiczność, która niekoniecznie reprezentuje większość fanów Mercedesa F1.

Budowa NFT

Większość NFT będzie oparta na blockchainie Solana, ale niektóre są stworzone na Ethereum – aukcjach obejmujących tylne skrzydło. Inne zespoły Formuły 1 , które również zrezygnowały z NFT, to McLaren , Red Bull i Aston Martin. McLaren i Red Bull uruchomili swoje kolekcje we współpracy z blockchain Tezos. Aston Martin wypuścił w tym roku kolekcję we współpracy z konkurentem FTX Crypto.com. Tymczasem „Scuderia Ferrari” nawiązała współpracę z blockchainem Velas na początku roku i prawdopodobnie uruchomi kolekcję NFT przed końcem nadchodzącego kalendarza wyścigów. Jak widać NFT zdobywa popularność nie tylko w sektorze kryptowalut, lecz także sportach, które są w posiadaniu znacznego kapitału. Formuła 1 bez wątpienia widzi potencjał w NFT jako formę, do jeszcze lepszego zbliżenia się do swoich fanów.