Zgromadzenie Narodowe Panamy podejmuje dyskusję na temat legalizacji

Reading time: 2 min

01/06/22

Views: 28

Zgromadzenie Narodowe Panamy podejmuje dyskusję na temat legalizacji

Proponowane prawo zawiera definicje i koncepcje dotyczące kryptowalut, technologii blockchain oraz wdrożenia zdecentralizowanych narzędzi.

Zgromadzenie Narodowe Panamy opracowało projekt prawa kryptowalutowego, który ma na celu uregulowanie działalności kryptowalut, aby zapewnić większą jasność sektorowi w kraju. Propozycja, która została przyjęta w pierwszej dyskusji, składała się z dwóch różnych projektów przedstawionych komisji spraw gospodarczych Zgromadzenia.Co zawiera projekt i jak zmieni on postrzeganie krypto w tym kraju? O tym piszemy poniżej!

Panama postanowiła unormować sektor kryptowalut

Panama podejmuje kroki w celu uregulowania aktywów kryptograficznych i firm, które z nich korzystają w kraju. Zgromadzenie Narodowe kraju, które jest najwyższą organizacją ustawodawczą w Panamie, podjęło pierwszy krok w kierunku uregulowania kryptowalut. Instytucja zatwierdziła w pierwszej debacie projekt prawa kryptowalutowego zatytułowany „Prawo regulujące komercjalizację i wykorzystanie aktywów kryptograficznych, emisję wartości cyfrowej, tokenizację metali szlachetnych i innych towarów, systemy płatności oraz inne przepisy”.

Jak unormowano kryptowaluty?

Proponowane prawo zawiera definicje i koncepcje dotyczące kryptowalut, technologii blockchain oraz wdrożenia zdecentralizowanych narzędzi w celu uproszczenia spraw państwowych. Ten zatwierdzony projekt jest połączeniem dwóch różnych propozycji przedstawionych jako projekty prawne 696 i 697, zgodnie z postem w mediach społecznościowych instytucji. Jeden z promotorów tej ustawy, Gabriel Silva, który wprowadził ją po raz pierwszy we wrześniu, stwierdził, że zatwierdzony projekt uległ pewnym zmianom podczas pierwszej dyskusji i jego zdaniem można go poprawić.
Ponadto, jedna z najważniejszych propozycji projektu prawa dotyczy włączenia identyfikacji biznesu opartego na blockchain. Cel ten jest określony w ustawie w następujący sposób:

“Nastąpi rozszerzenie cyfryzacji państwa poprzez promowanie wykorzystania technologii księgi rozproszonej i blockchaina w cyfryzacji tożsamości osób fizycznych i prawnych w Republice Panamy lub z niej oraz jako sposobu na zapewnienie przejrzystości funkcji publicznej.”

Prezentowany projekt określił również jako główny cel – wykorzystanie technologii blockchain do poprawy przejrzystości funkcji państwa. Jest to podobne do innych projektów w wykorzystujących technologię rozproszonej księgi do rozwijania funkcji rządu, takich jak płatności i pobór podatków. Jednym z tych projektów jest brazylijska sieć Blockchain, która jest również rozwijana jako baza dla organizacji publicznych w kraju, na której mogą się Panamscy finansiści. Jakie skutki osiągnie Pana po unormowaniu kryptowalut? Przekonamy się niebawem!