Zjednoczone Emiraty Arabskie tworzą znaczek pocztowy NFT

Reading time: 2 min

22/06/22

Zjednoczone Emiraty Arabskie tworzą znaczek pocztowy NFT

Zjednoczone Emiraty Arabskie wypuściły najdroższy na świecie nowoczesny znaczek pocztowy, aby uczcić 50. rocznicę założenia kraju.

Zjednoczone Emiraty Arabskie uczyniły technologię blockchain kluczowym elementem swoich przyszłych strategii i obecnie budują zdecentralizowany ekosystem, który ma uczynić z nich globalne centrum blockchain.

Znaczek pocztowy w nowoczesnym wydaniu

Zjednoczone Emiraty Arabskie wypuściły najdroższy na świecie nowoczesny znaczek pocztowy, aby uczcić 50. rocznicę założenia kraju. Emirates Post Group, poczta należąca do rządu, wprowadziła na rynek pierwszą edycję nowoczesnego znaczka pocztowego w czterech wydaniach. Do każdego znaczka w kolekcji dołączona jest jego cyfrowa wersja.

  • Najdroższą edycją jest „Golden Jubille 2021”, która składa się z 2021 sztuk i kosztuje 2021 AED (550 USD). Każdy znaczek zawiera jeden gram złota.
  • Drugi znaczek nosi nazwę „Spirit of the Union – 1971”, która symbolizuje utworzenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich przez ojców założycieli.
  • Trzeci znaczek to „Rok 50. – 2021”.
  • Czwarty to „Projekty 50. – 2071”, symbolizujące futurystyczną wizję Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Pozostałe trzy kolekcje są stosunkowo tańsze i kosztują około 250 AED (68 USD) za każdy znaczek z NFT.

Zamysł poczty

Abdullah Al Ashrama – dyrektor poczty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby zrozumieć ideę stojącą za uruchomieniem cyfrowych kolekcjonerskich znaczków pocztowych wyjaśnił, że decyzja została podjęta, aby uczcić rocznicę święta państwowego. Z tego powodu obywatel każdego kraju na świecie może uczestniczyć w tej ceremonii! „Jest to zdecydowanie część szerszej strategii, a blockchain będzie kluczem do wielu projektów w Emirates Post group” – wskazuje Ashram. Wprowadzenie do obiegu znaczków pocztowych NFT sprawiło, że Grupa Emirates Post stała się jedyną w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, która dokonała takiej operacji. Blockchain stał się kluczową częścią strategii biznesowej Emirates Post w ciągu ostatniego roku. Miejmy nadzieję, że taka technologia w połączeniu z tradycyjną korespondencją osiągnie sukces!